Пойтахтимиздаги "Наврўз" боғида ҳарбий мусиқачилар концерти ёш томошабинлар олқишига сазовор бўлди
Бахтиёр Саиджонов раҳбарлигидаги Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги Марказий ҳарбий оркестри пойтахтимиздаги "Наврўз" боғида концерт дастури тақдим этди. Юксак маҳорат билан ижро этилган ҳарбий куй-қўшиқлар, жумладан, оркестр карнайчиси Инар Асфандиёров ижроси ёш томошабинлар олқишига сазовор бўлди. Хусусан, Ўткир Муҳиддиновнинг кларнетда ва Александр Шахуновнинг басда ижро этган куйлари барчага манзур бўлди.
Шундан сўнг Қуролли Кучларнинг Марказий ашула ва рақс ансамбли санъаткорлари миллий қўшиқлар ижро этди, жўшқин рақслар билан томошабинларга хуш кайфият улашди. Айниқса, Шерзод Имомбердиев ижросидаги "Жон Ватан" ва Ботир Ҳожиев ижросидаги "Армиям" қўшиқларини томошабинлар қарсаклар билан олқишлади.
Ҳарбий мусиқачиларнинг мазкур концерти ёшларда ватанпарварлик туйғусини юксалтиришга, уларнинг Ватан ҳимоячиси бўлишдек шарафли касбга қизиқишини оширишга хизмат қилиши шубҳасиз.

Концерт военных музыкантов
В рамках исполнения распоряжения Президента Республики Узбекистан «О мерах по подготовке и проведению празднования 26-летия образования Вооруженных Сил Республики Узбекистан и Дня защитников Родины» от 7 декабря 2017 года проводятся праздничные мероприятия. Одно из них совпало с новогодними торжествами. Перед маленькими зрителями, собравшимися у праздничной елки, выступили с концертом военные музыканты.
В столичном парке «Навруз» артисты Центрального военного оркестра Министерства обороны Республики Узбекистан под руководством Бахтиёра Саиджанова продемонстрировали дефиле и плац-концерт. Аплодисменты юных зрителей вызвало виртуозное исполнение военных мелодий, в том числе и трубачом оркестра Инаром Асфандияровым, отличились игрой на кларнете Уткир Мухиддинов, на басе – Александр Шахунов.
Затем артисты Центрального ансамбля песни и танца Вооруженных Сил исполнили национальные песни, порадовали зрителей искрометными плясками. Бурные овации вызвали песни в исполнении Шерзода Имамбердиева «Жон Ватан» и Батыра Ходжиева «Армиям».
Несомненно, концерт военных музыкантов способствовал повышению патриотических чувств юных жителей нашей столицы, воспитанию уважения к почетной профессии защитника Родины.