Афғонистон элчилари билан учрашув
2017 йилнинг 31 декабрь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Афғонистон Ислом Республикасининг Ўзбекистондаги Элчиси Саид Шаҳабуддин Темурий ва Тошкентда бўлиб турган Афғонистоннинг Буюк Британиядаги Элчиси Самир Жавадни қабул қилди.
Суҳбат чоғида ниҳоясига етаётган 2017 йилда Ўзбекистон-Афғонистон муносабатларининг якунлари муҳокама қилинди. Таъкидланганидек, Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёев таклифига кўра Афғонистон Президенти Муҳаммад Ашраф Ғанининг 4 6-декабрдаги мамлакатимизга расмий ташрифи ва унинг самарали натижалари икки томонлама ҳамкорликда янги саҳифа очди ва унга кўп қиррали ва унумли тус берди.
Учрашувда 2018 йилда Ўзбекистон-Афғонистон ҳамкорлигининг баъзи йўналишлари юзасидан ҳам фикр алмашилди.

Встреча с послами Афганистана
31 декабря 2017 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял Посла Исламской Республики Афганистан в Узбекистане Сайеда Шахабуддина Тимури и находящегося в г.Ташкенте Посла ИРА в Великобритании Самира Джавада.
В состоявшейся беседе обсуждены итоги узбекско-афганских отношений в завершающемся 2017 году. Подчеркивалось, что прошедший 4-6 декабря по приглашению Президента Узбекистана Шавката Мирзиёева официальный визит в нашу страну Президента Афганистана Мухаммада Ашрафа Гани и его плодотворные результаты открыли новую страницу в двустороннем сотрудничестве, придали ему многоплановый и продуктивный характер.
Стороны также обменялись мнениями относительно некоторых направлений дальнейшего взаимодействия между Узбекистаном и Афганистаном в 2018 году.