Ўзбекистон билан Нидерландия ўртасидаги Баённома кучга киради
Ўзбекистон Республикаси билан Нидерландия Қироллиги ўртасида 2001 йил 18 октябрда имзоланган Даромадларнинг икки ёқлама солиққа тортилишига йўл қўймаслик ва даромад ҳамда капитал солиқларини тўлашдан бош тортишни олдини олиш тўғрисида Конвенцияга ўзгартиришлар киритиш тўғрисида 2017 йил 6 февралда Гаага шаҳрида имзоланган Баённома 2017 йилнинг 31 декабрь куни кучга киради.
Мазкур Баённомада солиқларни тўлашдан бош тортишни олдини олиш мақсадида ушбу Конвенцияга солиқ соҳасида ахборот алмашишнинг самарали механизмларини кенгайтиришга қаратилган ўзгартириш киритиш назарда тутилган.
Ушбу халқаро битим солиққа оид ҳуқуқбузарликларга қарши курашда Ўзбекистон ва Нидерландия ҳамкорлигини мустаҳкамлашга ёрдам беради ҳамда икки мамлакат солиқ қонунчилигига риоя этилишини таъминлайди.

Вступает в силу Протокол между Узбекистаном и Нидерландами
31 декабря 2017 года вступает в силу подписанный 6 февраля 2017 года в г.Гааге Протокол о внесении изменений в Конвенцию между Республикой Узбекистан и Королевством Нидерландов об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от уплаты налогов на доход и капитал от 18 октября 2001 года.
Документом предусматривается внесение в указанную Конвенцию изменений, направленных на расширение эффективных механизмов обмена информацией в налоговой сфере для предотвращения уклонения от уплаты налогов.
Данный международный договор будет способствовать укреплению узбекско-нидерландского сотрудничества в борьбе с налоговыми правонарушениями и обеспечивать соблюдение налогового законодательства двух стран.