“Ўзбекистон ҳаво йўллари” билан бирга имтиёзли тарифларда мамлакат бўйлаб саёҳат қилинг!
Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Фармонига биноан байрам (ишланмайдиган) кунларнинг узайтирилганлигини ҳисобга олган ҳолда республика аҳолиси учун ички туризм маршрутларини шакллантириш ва дам олиш кунларидан самарали фойдаланишни ташкил қилиш ҳамда меҳмонхона ва транспорт хизматларига чегирмалар ва аксиялар тизимини жорий қилиш кўзда тутилган.
Фармонни бажариш мақсадида “Ўзбекистон ҳаво йўллари” Миллий авиакомпанияси байрам кунларида, яъни 2017 йилнинг 30 декабридан 2018 йилнинг 3 январига қадар ўзбекистонликлар мамлакат бўйлаб саёҳат қилишлари, Буюк Ипак йўли шаҳарларидаги тарихий-маданий обидаларга ташриф буюриш имкониятидан фойдалана олишлари учун маҳаллий йўналишларда 50 % гача чегирмаларни киритади.
Ўзбекистон Миллий авиакомпанияси томонидан МАКнинг республика ичидаги барча қатновларига янги йил байрами кунларида, яъни 2017 йилнинг 30 декабридан 2018 йилнинг 3 январига қадар қуйидаги чегирмалар ишлаб чиқилди:
• 40% – сайёҳлик гуруҳлари учун (5 ва ундан ортиқ киши), 6 дан 15 ёшгача бўлган болалар; лицей, коллеж ва олий ўқув юртлари талабалари учун;

Путешествуйте по стране вместе с Uzbekistan Airways по льготным тарифам!
Впервые в современной истории страны Указом Президента продолжительность непрерывного отдыха на Новый год установлена в пять дней.
В Указе Президента Узбекистана Шавката Мирзиёева подчеркнуто: необходимо «организовать для жителей республики маршруты внутреннего туризма и активного отдыха с учетом продления праздничных (нерабочих) дней и предоставления скидок и акций на транспортные и гостиничные услуги».
Во исполнение Указа, Национальная авиакомпания «Узбекистон хаво йуллари» в праздничные дни, с 30 декабря 2017 года по 3 января 2018 года включительно, вводит скидки до 50 процентов по местным направлениям, чтобы узбекистанцы смогли сполна воспользоваться возможностью совершить путешествие по стране, увидеть достопримечательности городов на Великом Шёлковом пути.
Узбекскими авиалиниями разработаны нижеуказанные скидки на всех внутриреспубликанских рейсах НАК в дни новогодних праздников с 30 декабря 2017 года по 3 января 2018 года:
• 40% - для туристических групп (5 и более человек), детям школьного возраста от 6 до 15 лет, студентам колледжей, лицеев и ВУЗов;