Ҳаракатлар сарҳисоби: 2017 йил натижалари
2017 йилнинг 26 декабрь куни “Ҳаракатлар стратегияси” Марказида 2017 йил Ҳаракатлар стратегияси ижросининг якунига бағишланган брифинг ўтказилди.
Тадбирда Фавқулодда вазиятлар вазирлигининг бошқарма бошлиқлари, тегишли вазирлик ва идораларнинг мутахассислари ҳамда оммавий ахборот воситалари вакиллари иштирок этдилар.
Брифингда “Халқ билан мулоқот ва инсон манфаатлари йили”да 2017-2021 йилларда мамлакатимизни ривожлантиришнинг бешта устувор йўналиши бўйича Ҳаракатлар стратегияси ижросини таъминлаш, Дастурда белгиланган вазифалар юзасидан вазирликнинг тегишли бошқармалари томонидан бажарилган ишлар тўғрисидаги ҳисоботлар ўқиб эшиттирилди.
Хусусан, 2017 йилда Фавқулодда вазиятлар вазирлиги томонидан Комплекс дастур ишлаб чиқилди ва Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг аҳолини ва ҳудудларни фавқулодда вазиятлардан муҳофаза қилиш тизими самарадорлигини оширишга йўналтирилган 4 та қарори қабул қилингани алоҳида эътироф этилди.

Итоги действий: результаты 2017 года
26 декабря 2017 года в Центре «Стратегии развития» состоялся брифинг, посвященный итогам реализации Стратегии действий в 2017 году Министерством по чрезвычайным ситуациям Республики Узбекистан.
В мероприятии приняли участие начальники управлений министерства, специалисты других министерств и ведомств, представители общественности и СМИ.
На брифинге прослушаны отчеты соответствующих профильных управлений министерства по выполнению задач, возложенных на министерство Программой по реализации Стратегии действий по пяти приоритетным направлениям развития страны в 2017—2021 годы, в «Год диалога с народом и интересов человека».
В частности, в 2017 году в рамках выполнения Программы по реализации Стратегии действий Кабинетом Министров Республики Узбекистан утверждены Комплексная программа и 4 Постановления, направленные на коренное повышение эффективности системы защиты населения и территории от чрезвычайных ситуаций.