Тошкент вақти билан соат 17.00 га қадар сайловда 939 минг 318 нафар фуқаро иштирок этди
Пойтахтда Тошкент шаҳар халқ депутатлари туман Кенгашлари сайловида овоз бериш жараёни давом этмоқда. Тошкент вақти билан соат 17.00 га қадар сайловда 939 минг 318 нафар фуқаро иштирок этди. Бу сайловчилар умумий сонининг 60,2 фоизини ташкил этади.
Тошкент шаҳар халқ депутатлари туман Кенгашларига сайловига тайёргарлик кўриш ва уни ўтказиш бўйича Ягона матбуот марказида оммавий ахборот воситалари вакиллари учун ўтказилган брифингда шу ҳақда айтилди.
Тошкент шаҳар сайлов комиссияси раиси Ҳ.Каримов ҳозирга қадар сайлов комиссиясига жойлардан сайловни ўтказиш жараёнида сайловга доир қонунчилик талаблари бузилиши юзасидан хабар ва маълумотлар келиб тушмаганини маълум қилди.

По состоянию на 17.00 часов по ташкентскому времени в выборах проголосовали 939 тысяч 318 граждан
В Ташкенте продолжаются выборы в районные Кенгаши народных депутатов столицы. До 17.00 часов в голосовании приняли участие 939 тысяч 318 граждан или 60,2 процента от общего количества избирателей.
Об этом сообщено на брифинге для представителей средств массовой информации, проведенном в Едином пресс-центре по освещению подготовки и проведения выборов.
Председатель Ташкентской городской избирательной комиссии Х.Каримов сообщил, что до настоящего времени сообщений и сведений о нарушениях избирательного законодательства в процессе голосования в избирательную комиссию не поступало.