АҚШнинг Жанубий ва Марказий Осиё бўйича савдо вакили ёрдамчиси М.Линскот билан учрашув
2017 йил 14 декабрь куни Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенатида Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенатининг Халқаро муносабатлар, ташқи иқтисодий алоқалар, хорижий инвестициялар ва туризм масалалари қўмитаси раиси А.Курманов ҳамда АҚШнинг Жанубий ва Марказий Осиё бўйича савдо вакили ёрдамчиси М.Линскот ўртасида учрашув бўлиб ўтди.
Суҳбат чоғида меҳмонлар Президент Шавкат Мирзиёев раҳбарлигида юртимизда амалга оширилаётган кенг кўламли ислоҳотлар, жумладан, инвестиция муҳитини янада барқарорлаштиришга қаратилган чора-тадбирларга юқори баҳо бердилар.
Шунингдек, томонлар Олий Мажлис Сенати томонидан БМТ Тараққиёт дастури ваколатхонаси билан ҳамкорликда таклиф этилган “Ўзбекистон Республикасида инвестиция муҳитини такомиллаштириш” лойиҳаси доирасида Ўзбекистонда инвестиция муҳитини янада яхшилаш, чет эллик сармоядорлар учун қулай шарт-шароитлар яратиш, соҳага шаффофлик механизмларини кенг татбиқ этиш бўйича ҳамкорлик қилиш масалаларини ҳам муҳокама этдилар.

Встреча с помощником торгового представителя США по Южной и Центральной Азии М.Линскотом
14 декабря 2017 года в Сенате Олий Мажлиса Республики Узбекистан состоялась встреча председателя Комитета Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан по вопросам международных отношений, внешнеэкономических связей, иностранных инвестиций и туризма А.Курманова с помощником торгового представителя США по Южной и Центральной Азии М.Линскотом.
В ходе состоявшейся беседы гости высоко оценили проводимые Руководством реформы в Республике Узбекистан, направленные на улучшение благосостояния населения и развитие инвестиционного климата в стране.
Стороны также обсудили вопросы взаимодействия в сфере дальнейшего улучшения инвестиционного климата в Узбекистане в рамках инициированного Сенатом Олий Мажлиса совместно с Представительством ПРООН в Узбекистане проекта «Совершенствование инвестиционного климата в Республике Узбекистан», создания привлекательных условий для иностранных инвесторов, внедрения механизма транспарантности при осуществлении инвестиционной деятельности.