Қирғизистон Президенти Ўзбекистонга келди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг таклифига биноан Қирғизистон Республикаси Президенти Сооранбай Жээнбеков 13 декабрь куни расмий ташриф билан мамлакатимизга келди.
Ислом Каримов номидаги Тошкент халқаро аэропортида олий мартабали меҳмонни Ўзбекистон Республикаси Бош вазири А.Арипов кутиб олди.
Олий даражадаги учрашув ва музокараларда сиёсий, савдо-иқтисодий, транспорт-коммуникация, маданий-гуманитар ва бошқа соҳалардаги давлатлараро алоқаларнинг бугунги ҳолати ва янада ривожлантириш истиқболлари, чегараолди ҳамкорлик масалалари, айрим минтақавий ва халқаро муаммоларни муҳокама қилиш режалаштирилган.
Ташриф якунлари бўйича давлат раҳбарларининг Қўшма баёноти, турли соҳалардаги ўзаро муносабатларни янада мустаҳкамлаш ва кенгайтиришга қаратилган қатор ҳукуматлараро ва идоралараро ҳужжатлар имзоланиши кутилмоқда.

Президент Кыргызстана прибыл в Узбекистан
По приглашению Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева Президент Кыргызской Республики Сооранбай Жээнбеков 13 декабря прибыл с официальным визитом в нашу страну.
В международном аэропорту "Ташкент" имени Ислама Каримова высокого гостя встретил Премьер-министр Республики Узбекистан А.Арипов.
В ходе встреч и переговоров на высшем уровне планируется обсудить состояние и перспективы дальнейшего развития межгосударственных связей в политической, торгово-экономической, транспортно-коммуникационной, культурно-гуманитарной и других сферах, вопросы приграничного сотрудничества, отдельные региональные и международные проблемы.
Ожидается, что по итогам визита будет принято Совместное заявление глав государств, подписан пакет межправительственных и межведомственных документов, направленных на дальнейшее укрепление и расширение двусторонних отношений в различных областях.