2017-12-10 | Технологиялар
7 декабрда Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирлигида Oracle​ компаниясининг Россия ва МДҲ давлатлари бўйича минтақавий директори Олег Жуков билан учрашув ташкил қилинди.
Учрашув муқаддимасида меҳмонларга мамлакатимизда ахборот технологиялари соҳасини ривожлантиришга қаратилган эътибор, жумладан дастурий таъминот воситалари ишлаб чиқарувчиларини қўллаб-қувватлаш ҳамда уларга берилган имтиёзлар хусусида маълумот берилди.
Иккитомонлама яқин алоқаларни ўрнатиш, хусусан «Oracle​ Academy» таълимий дастури ёрдамида Ўзбекистонда юқори малакали IT-мутахассисларни тайёрлашни йўлга қўйиш, ҳамкорликда дастурий таъминот воситаларини ишлаб чиқариш, «булутли» технологияларни жорий қилиш бўйича лойиҳаларни амалга ошириш учрашувнинг диққат-марказида бўлди.

В Мининфоком состоялась встреча с представителем Oracle
7 декабря в Министерстве по развитию информационных технологий и коммуникаций состоялась встреча с региональным директором Oracle в России и странах СНГ Олегом Жуковым.
На встрече было рассказано о состоянии и развитии информационных технологий в Республике Узбекистан. В частности была предоставлена информация о деятельности Инновационного центра «Mirzo Ulugbek Innovation Center».
В ходе встречи стороны обсудили вопросы налаживания сотрудничества в подготовке высококвалифицированных IT-специалистов в рамках образовательной программы «Oracle Academy», в разработке программных продуктов, «облачные» технологии и др.
По итогам встречи достигнута договоренность о дальнейшем укреплении взаимовыгодного сотрудничества по реализации совместных проектов.