Сеул, 23 ноябрь. ЎзА махсус мухбири Абу Бакир Ўрозов хабар қилади.
Корея Республикаси Президентининг “Чонг Ва Дэ” (“Мовий сарой”) қароргоҳида Ўзбекистон Республикаси Президентини расмий кутиб олиш маросими бўлиб ўтди.
Олий мартабали меҳмон шарафига фахрий қоровул саф тортди. Икки мамлакат давлат мадҳиялари янгради. Президентлар фахрий қоровул сафи олдидан ўтдилар.
Шавкат Мирзиёев ва Мун Чжэ Иннинг тор доирадаги музокарасида ўзаро ҳамкорликни янада ривожлантиришнинг узоқ истиқболга мўлжалланган устувор йўналишлари, томонларни қизиқтирган долзарб минтақавий ва халқаро масалалар юзасидан атрофлича фикр алмашилди.

Presidents of Uzbekistan and South Korea held negotiations in a narrow format
The official meeting of the President of the Republic of Uzbekistan was held at the residence of the President of the Republic of Korea, Cheong Wa Dae (Blue House).
A guard of honor was lined up in honor of the honored guest. National anthems of the two countries have sounded. The Presidents passed the guard of honor.
During the negotiations in a narrow format, Shavkat Mirziyoyev and Moon Jae-in exchanged views on priority areas of further development of bilateral cooperation for the long term, as well as regional and international issues of mutual interest.