Самарқанд шаҳрида бўлиб ўтаётган “Марказий Осиё: ягона тарих ва умумий келажак, барқарор ривожланиш ва тараққиёт йўлидаги ҳамкорлик” мавзуидаги халқаро конференция доирасида Ўзбекистон, Қозоғистон ва Туркманистон ўртасида ҳужжатлар имзоланди.
Ўзбекистон Республикаси ташқи ишлар вазири А.Комилов, Қозоғистон Республикаси ташқи ишлар вазири Қ.Абдураҳмонов ва Туркманистон Вазирлар Маҳкамаси раиси ўринбосари, ташқи ишлар вазири Р.Мередов Ўзбекистон Республикаси, Қозоғистон Республикаси ва Туркманистон давлат чегараларининг туташ ҳудуди тўғрисида шартномани имзолади.
Шунингдек, Ўзбекистон Республикаси ва Туркманистон ўртасида стратегик шериклик тўғрисидаги шартнома ратификация қилингани ҳақидаги ёрлиқлар алмашилди.
Мазкур ҳужжатлар мамлакатларимиз ўртасидаги ўзаро англашув ва ишончни, яхши қўшничилик муносабатларини янада мустаҳкамлашга хизмат қилади.

Documents have been signed
Documents between Uzbekistan, Kazakhstan and Turkmenistan have been signed within the framework of the international conference on “Central Asia: one past and a common future, cooperation for sustainable development and mutual prosperity” that is being held in Samarkand.
The Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan A.Kamilov, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Kazakhstan K.Abdrakhmanov and Deputy Chairman of the Cabinet of Ministers of Turkmenistan, Minister of Foreign Affairs R.Meredov signed an agreement on the area of junction point of the State borders of the three states.
At the same time, certificates were exchanged on ratification of the Strategic Partnership Treaty between the Republic of Uzbekistan and Turkmenistan.