Марказий Осиё давлатлари ташқи ишлар вазирларининг Ўзбекистонга ташрифига доир
2017 йилнинг 8-9 ноябрь кунлари Қирғизистон Республикаси ташқи ишлар вазири Қайрат Абдраҳмонов, Қозоғистон Республикаси ташқи ишлар вазири Эрлан Абдилдаев, Тожикистон Республикаси ташқи ишлар вазири Сирожиддин Аслов ва Туркманистон ташқи ишлар вазири Рашид Мередов Ўзбекистонга келади.
10 ноябрь куни минтақанинг беш давлати ташқи сиёсий идоралари раҳбарлари Самарқанд шаҳрида бўлиб ўтадиган «Европа Иттифоқи–Марказий Осиё» вазирлар учрашувида иштирок этадилар ва 10-11 ноябрь кунлари «Марказий Осиё: ягона тарих ва умумий келажак, барқарор ривожланиш ва тараққиёт йўлидаги ҳамкорлик» мавзуидаги халқаро конференцияда нутқ сўзлайдилар.

О визите в Узбекистан министров иностранных дел государств Центральной Азии
8-9 ноября 2017 года в Узбекистан прибывают министры иностранных дел Республики Казахстан–Кайрат Абдрахманов, Кыргызской Республики–Эрлан Абдылдаев, Республики Таджикистан–Сироджиддин Аслов, Туркменистана–Рашид Мередов.
Главы внешнеполитических ведомств пяти государств региона 10 ноября примут участие в министерской встрече «Европейский союз–Центральная Азия» и 10-11 ноября выступят на международной конференции по обеспечению безопасности и устойчивого развития «Центральная Азия: одно прошлое и общее будущее, сотрудничество ради устойчивого развития и взаимного процветания» в г.Самарканде.