АҚШ элчиси билан учрашув
2017 йилнинг 7 ноябрь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Америка Қўшма Штатларининг Фавқулодда ва мухтор элчиси Памела Леора Спратленни қабул қилди.
Бўлиб ўтган суҳбат чоғида АҚШ Миллий хавфсизлик кенгашининг Жанубий ва Марказий Осиё ишлари бўйича катта директори Лиза Куртис бошчилигидаги делегациянинг Самарқанд шаҳрида бўлиб ўтадиган “Марказий Осиё: ягона тарих ва умумий келажак, барқарор ривожланиш ва тараққиёт йўлидаги ҳамкорлик” мавзуидаги халқаро конференцияда иштирокига доир амалий масалалар муҳокама қилинди.

7 ноября 2017 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Соединенных Штатов Америки Памелу Леору Спратлен.
В беседе обсуждены практические вопросы участия на предстоящей в г.Самарканде международной конференции «Центральная Азия: одно прошлое и общее будущее, сотрудничество ради устойчивого развития и процветания» американской делегации во главе со старшим директором по делам Южной и Центральной Азии Совета национальной безопасности США Лизой Кёртис.