Шавкат Мирзиёев «Ашхобод сайлгоҳи»ни бориб кўрди
Президентимиз Шавкат Мирзиёев жорий йил 19-20 май кунлари Туркманистонга ташрифи чоғида Тошкентда Махтумқули номидаги кўча ва унга бағишланган меъморий ёдгорлик очилгани, Ашхобод боғини ташкил этиш бўйича ишлар амалга оширилаётганини қайд этган эди.
Давлатимиз раҳбари 28 октябрь куни пойтахтимизнинг Яшнобод туманида қуриб битказилган «Ашхобод сайлгоҳи»ни бориб кўрди.
Шавкат Мирзиёев ҳудудларга ташрифи чоғида шаҳар ва қишлоқларимизда яшил ҳудудлар майдонини кенгайтириш муҳим аҳамиятга эга эканини таъкидлаб, инсон саломатлиги ҳамда атроф-муҳит учун фойдали бўлган дарахт ва буталар турини кўпайтириш бўйича кўрсатмалар берган эди. Бундай боғлар бугун юртимизнинг барча ҳудудларида замонавий меъморчилик талаблари асосида бунёд этилиб, мавжудлари реконструкция қилинмоқда.
Умумий майдони 10 гектардан ортиқ бўлган ушбу сайлгоҳга кираверишда катта фаввора қурилган. Боғдаги хушманзара дарахтлар, замонавий ўриндиқлар ва бошқа қулайликлар киши кайфиятини чоғ қилиб, атроф-муҳитга сўлимлик бахш этади.

Shavkat Mirziyoyev visited the “Ashgabat” park
During the visit to Turkmenistan on May 19-20 this year, President of our country Shavkat Mirziyoyev noted that a street named after Makhtumkuli and a monument with his bas-relief image were opened in Tashkent, activity is being carried out on creation of “Ashgabat” park.
The Head of our state visited the “Ashgabat” park that is built in Yashnabad district of the capital.
Shavkat Mirziyoyev during the visits to the regions of our country noted that it is important to expand the green zones in the cities and villages, gave instructions on increasing the types of trees and bushes useful for human health and the environment. Today modern parks are being created in all regions of our country on the basis of requirements of modern landscape architecture, existing ones are being reconstructed.