Ўзбекистон Президенти Туркия Бош вазирини қабул қилди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Истанбул шаҳрида Туркия Республикаси Бош вазири Бинали Йилдиримни қабул қилди.
Учрашувда 25 октябрь куни Анқарада бўлиб ўтган олий даражадаги мулоқотда ҳамкорликнинг бугунги ҳолати холисона баҳоланиб, уни ривожлантиришнинг устувор йўналишлари белгилаб олингани таъкидланди. Мамлакатларимиз ўртасида савдо, саноат, банк-молия, инвестиция, туризм, юк ташиш, соғлиқни сақлаш, кадрлар тайёрлаш, мудофаа ва бошқа соҳалардаги ҳамкорликка доир 20 дан зиёд ҳужжатлар имзолангани юқори баҳоланди.
Мулоқотда мазкур келишувларни амалга ошириш, икки мамлакат вазирлик ва идоралари ўртасидаги алоқаларни ривожлантиришнинг муҳим йўналишларига эътибор қаратилди. Томонларни қизиқтирган масалалар юзасидан фикр алмашилди.

President of Uzbekistan received the Prime Minister of Turkey
President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev received the Prime Minister of the Republic of Turkey Binali Yildirim, in Istanbul.
At the meeting it was noted that an objective assessment of the current state of bilateral cooperation was given, priority directions for its development were outlined during high-level negotiations that were held on October 25 in Ankara. The signing of more than 20 documents on cooperation between our countries in the spheres of trade, industry, banking and finance, investment, tourism, cargo transportation, healthcare, training, defense and others was highly appreciated.
Attention was paid to implementation of these agreements, important areas of development of cooperation between ministries and departments of the two countries. Views were exchanged on issues of mutual interest.