Шавкат Мирзиёев: Асосий мақсад – одамларнинг даромадини ошириш
Президентимиз Шавкат Мирзиёев Хива туманидаги «Раҳимберган ҳожи анбар» кўп тармоқли фермер хўжалиги даласида илғор деҳқон ва фермерлар билан суҳбатлашди.
Мулоқотда мамлакатимизда амалга оширилаётган ислоҳотлар, одамлар тафаккури, меҳнатга муносабатида рўй бераётган ўзгаришлар ҳақида сўз борди. Фермер ва деҳқон хўжаликлари, шахсий томорқалардан самарали фойдаланиш, такрорий экинлар экиб, қўшимча даромад топишнинг аҳамияти таъкидланди.
Бу ислоҳотлардан асосий мақсад – одамларнинг даромадини, юртимиз файзу баракасини оширишдир. Токи ишлаганлар меҳнатининг роҳатини кўрсин, халқимиз бой бўлсин, деди давлатимиз раҳбари.

Шавкат Мирзиёев: Главная цель – увеличение доходов людей
Президент нашей страны Шавкат Мирзиёев провел беседу с ведущими фермерами и дехканами Хорезмской области в поле многопрофильного фермерского хозяйства "Рахимберган хожи анбар" Хивинского района.
В беседе говорилось об осуществляемых в нашей стране реформах, происходящих изменениях в сознании людей, их отношении к труду. Отмечалась важность эффективного использования земель фермерских и дехканских хозяйств, приусадебных участков, выращивания повторных культур и получения дополнительного дохода.
Главная цель осуществляемых реформ – увеличение доходов людей, повышение уровня достатка и изобилия в стране, надо, чтобы тот, кто работает, получал плоды своего труда, чтобы наш народ был богатым, сказал глава нашего государства.