“Tashkent Challenger – 2017” анъанавий халқаро турнирининг биринчи давра баҳслари якунланди
Республика олимпия захиралари теннис мактаби кортларида Профессионал теннисчилар уюшмаси ва Ўзбекистон теннис федерацияси томонидан ўтказилаётган “Tashkent Challenger – 2017” анъанавий халқаро турнирининг биринчи давра баҳслари якунланди.
Спортчиларимиз Денис Истомин ва Фаррух Дўстов мусобақанинг биринчи даврасида ўзаро баҳслашди. Учрашувнинг биринчи сетида Денис тай-брекда имкониятни бой берди. Бироқ тажрибали теннисчимиз қолган сетларда ўйин тизгинини ўз қўлига олиб, 6:7, 6:1, 7:5 ҳисобида ғалаба қозонди ва иккинчи даврада Босния ва Герцеговина вакили Алдин Сеткичга қарши кортга чиқадиган бўлди.
Шунингдек, биринчи даврада беларуслик Владимир Игнатик, сербиялик Данило Петрович, испаниялик Гильермо Гарсия-Лопес, чехиялик Вацлав Шафранек, италиялик Маттео Берреттини, Томас Фаббиано, россиялик Константин Кравчук, Александр Бублик, франциялик Глеб Сахаров, ҳиндистонлик Юки Бҳамбри, мисрлик Муҳаммад Сафват зафар қучиб, навбатдаги босқичга йўл олди.

На кортах Республиканской теннисной школы олимпийского резерва завершились поединки первого круга традиционного международного турнира “Tashkent Challenger – 2017”, проводимого Ассоциацией теннисистов-профессионалов и Федерацией тенниса Узбекистана.
В первом круге соревнования на корт вышли два наших теннисиста Денис Истомин и Фаррух Дустов. В первом сете матча Денис уступил сопернику в тай-бреке. Однако в последующих сетах наш опытный спортсмен взял игру в свои руки и одержал победу со счетом 6:7, 6:1, 7:5. В следующем круге Денис сыграет против Алдина Сеткича из Боснии и Герцеговины.
Кроме того, в первом круге победу одержали и вышли в следующий этап такие теннисисты, как Владимир Игнатик (Беларусь), Данило Петрович (Сербия), Гильермо Гарсия-Лопес (Испания), Вацлав Шафранек (Чехия), Маттео Берреттини, Томас Фаббиано (Италия), Константин Кравчук, Александр Бублик (Россия), Глеб Сахаров (Франция), Юки Бхамбри (Индия), Мухаммад Сафват (Египет).