Ўзбекистон Президенти Америка Қўшма Штатларига келди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 2017 йил 18 сентябрь куни БМТ Бош Ассамблеясининг 72-сессиясида иштирок этиш учун Нью-Йорк шаҳрига келди.
Давлатимиз раҳбарини Жон Кеннеди номидаги халқаро аэропортда Америка – Ўзбекистон савдо палатаси раиси Кэролин Лэмм кутиб олди.
Шавкат Мирзиёев 19 сентябрь куни БМТ Бош Ассамблеясининг 72-сессияси умумий музокараларида нутқ сўзлайди.
Президентимиз ташриф доирасида БМТ Бош котиби Антониу Гутерриш, Халқаро валюта фонди тақсимловчи директори Кристин Лагард, Жаҳон банки гуруҳи президенти Жим Ён Ким ҳамда БМТ Бош Ассамблеясига ташриф буюрган бошқа давлатлар раҳбарлари билан учрашиб, музокаралар ўтказиши режалаштирилган.

President of Uzbekistan has arrived in the United States of America
On September 18, 2017 the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev arrived in New York City to participate in the 72nd session of the UN General Assembly.
Chairman of the American–Uzbekistan Chamber of Commerce Carolyn Lamm met the head of our state at the international airport named after John Kennedy.
On September 19, Shavkat Mirziyoyev will deliver a speech at the general debate of the 72nd session of the UN General Assembly.
The President of our country will meet and hold negotiations with the UN Secretary-General António Guterres, the Managing Director of the International Monetary Fund Christine Lagarde, President of the World Bank Group Jim Yong Kim, leaders of other countries who arrived at the UN General Assembly, during his stay in New York.