Ўзбекистон Президентининг Америка Қўшма Штатларига ташрифига доир
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 2017 йил 18-20 сентябрь кунлари Америка Қўшма Штатларига ташриф буюради ва БМТ Бош Ассамблеясининг 72 сессияси умумий музокараларида нутқ сўзлайди.
Ўзбекистон Президенти Нью-Йорк шаҳрига ташрифи доирасида БМТ Бош котиби Антониу Гутерриш, Халқаро валюта фонди тақсимловчи директори Кристин Лагард, Жаҳон банки гуруҳи президенти Жим Ён Ким ҳамда БМТ Бош Ассамблеясига ташриф буюрган бошқа давлат раҳбарлари билан учрашиб, музокаралар ўтказади.
Давлатимиз раҳбари, шунингдек, кенг доирадаги Ўзбекистон–Америка бизнес-форумида иштирок этади. Бизнес-форум якунлари бўйича икки давлат етакчи фирма ва компаниялари раҳбарлари ўртасида савдо-иқтисодий, молиявий-сармоявий соҳаларда кўплаб икки томонлама ҳужжатлар имзоланиши кутилмоқда.

О визите Президента Узбекистана в США
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 18-20 сентября 2017 года посетит Соединенные Штаты Америки и выступит на общих дебатах на 72-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН.
Президент Узбекистана в рамках пребывания в городе Нью-Йорке встретится и проведет переговоры с Генеральным секретарем ООН Антониу Гутерришем, директором-распорядителем Международного валютного фонда Кристин Лагард, президентом Группы Всемирного банка Джим Ён Кимом, прибывшими на Генассамблею ООН лидерами других стран.
Глава нашего государства также примет участие в представительном узбекско-американском бизнес-форуме. Ожидается, что по его итогам руководители ведущих узбекских и американских фирм и компаний подпишут значительный пакет двусторонних документов в торгово-экономической и финансово-инвестиционной сферах.