Ўзбекистон Президентининг Америка Қўшма Штатларига ташрифига доир
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 2017 йил 18-20 сентябрь кунлари Америка Қўшма Штатларига ташриф буюради ва БМТ Бош Ассамблеясининг 72 сессияси умумий музокараларида нутқ сўзлайди.
Ўзбекистон Президенти Нью-Йорк шаҳрига ташрифи доирасида БМТ Бош котиби Антониу Гутерриш, Халқаро валюта фонди тақсимловчи директори Кристин Лагард, Жаҳон банки гуруҳи президенти Жим Ён Ким ҳамда БМТ Бош Ассамблеясига ташриф буюрган бошқа давлат раҳбарлари билан учрашиб, музокаралар ўтказади.
Давлатимиз раҳбари, шунингдек, кенг доирадаги Ўзбекистон–Америка бизнес-форумида иштирок этади. Бизнес-форум якунлари бўйича икки давлат етакчи фирма ва компаниялари раҳбарлари ўртасида савдо-иқтисодий, молиявий-сармоявий соҳаларда кўплаб икки томонлама ҳужжатлар имзоланиши кутилмоқда.

On the visit of the President of Uzbekistan to the USA
On September 18-20, 2017, President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev will visit the United States of America and will deliver a speech at the general debate of the 72nd session of the UN General Assembly.
The President of Uzbekistan will meet and hold negotiations with the UN Secretary-General António Guterres, the Managing Director of the International Monetary Fund Christine Lagarde, President of the World Bank Group Jim Yong Kim, leaders of other countries who arrived at the UN General Assembly, during his stay in New York.
The head of our state will also take part in Uzbekistan–US business forum. It is expected that, based on its results, the leaders of leading Uzbekistan and the USA companies will sign a significant package of bilateral documents in trade, economic, financial and investment spheres.