Сув полоси мусобақасида терма жамоамиз кумуш медални қўлга киритди
Пойтахтимизда сув спорти турлари бўйича ўтказилаётган IX Осиё чемпионатининг сув полоси бўйича қизлар ўртасидаги мусобақаси якунланди.
Чемпионатда Ўзбекистон, Қозоғистон, Хитой ва Япония қизлар терма жамоаси ўзаро ғолиблик учун куч синашди.
Ушбу баҳсларда терма жамоамиз дастлаб хитойлик тенгдошларини 8:5 ҳисобида енгган бўлса, Қозоғистон терма жамоаси билан 7:7 ҳисобида дуранг ўйнади. Мусобақанинг сўнгги учрашувида спортчиларимизга омад етишмади ва Япония терма жамоасига кичик ҳисобда имкониятни бой бериб қўйди.
Шу тариқа Ўзбекистон терма жамоаси кумуш медаль билан тақдирланди. Қозоғистон терма жамоаси олтин, Хитой терма жамоаси эса бронза медалга сазовор бўлди.
– Осиё чемпионатида муваффақиятли иштирок этиб, шоҳсупага кўтарилганимиздан хурсандмиз, – дейди терма жамоамиз аъзоси Мадина Ҳафизова. – Мусобақанинг энг яхши ўйинчиси номига эришишимда мураббийларим ва жамоадошларимнинг ҳиссаси жуда катта. Келгусида нуфузли мусобақаларда янада юқори натижаларга эришиш учун бор куч ва имкониятларимизни ишга соламиз.
IX Осиё чемпионати синхрон сузиш мусобақасининг дастлабки кунида спортчиларимиз гуруҳ баҳсларининг "High light" йўналишида бронза медални қўлга киритди.

Наша сборная по водному поло завоевала серебро
Завершились женские состязания по водному поло проходящего в Ташкенте IX чемпионата Азии по водным видам спорта.
За победу состязались команды Узбекистана, Казахстана, Китая и Японии.
Наша сборная сначала одержала победу над китайскими ватерполистками со счетом 8:5, с командой Казахстана сыграла вничью со счетом 7:7. В последней встрече нашим спортсменкам с малым счетом уступила сборная Японии.
Таким образом, женская ватерпольная команда Узбекистана завоевала серебряные медали. Команда Казахстана завоевала золото, команда Китая – бронзовую награду.
- Мы рады, что успешно выступили на чемпионате Азии и поднялись на пьедестал почета, - говорит Мадина Хафизова. - Меня признали лучшим игроком соревнований, в чем есть большая заслуга моих тренеров и подруг по команде. В будущем приложим все силы и возможности для достижения на престижных соревнованиях еще более высоких результатов.
В первый день соревнований по синхронному плаванию IX чемпионата Азии наши спортсмены завоевали бронзовую медаль в групповых состязаниях “хайлайт”.