Қозоғистон Президентининг Ўзбекистонга давлат ташрифига доир
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг таклифига биноан Қозоғистон Республикаси Президенти Нурсултон Назарбоев 2017 йил 16-17 сентябрь кунлари давлат ташрифи билан мамлакатимизда бўлади.
Олий даражадаги музокараларда Ўзбекистон ва Қозоғистон ўртасидаги сиёсий, савдо-иқтисодий, инвестициявий, транспорт-коммуникация, маданий-гуманитар ва бошқа соҳалардаги ҳамкорликни ривожлантириш истиқболларини муҳокама қилиш, шунингдек, долзарб минтақавий ва халқаро масалалар юзасидан фикр алмашиш режалаштирилган.
Музокаралар якунлари бўйича Тошкент шаҳрида икки мамлакат Президентларининг Қўшма баёноти, Ўзбекистон ва Қозоғистон ўртасидаги кўп қиррали дўстона муносабатларни изчил ривожлантиришга қаратилган кўплаб ҳужжатлар имзоланади.

On the state visit of the President of Kazakhstan to Uzbekistan
On September 16-17, 2017, the President of the Republic of Kazakhstan Nursultan Nazarbayev will pay a state visit to our country at the invitation of the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev.
Within the framework of negotiations at the highest level, it is planned to discuss prospects of further development of cooperation between Uzbekistan and Kazakhstan in the political, trade-economic, investment, transport-communication, cultural, humanitarian and other fields, as well as exchange views on current regional and international issues.
Following the meetings in the city of Tashkent, a Joint statement of the presidents of the two countries, a number of other bilateral documents aimed at dynamic development of friendly multifaceted relations between Uzbekistan and Kazakhstan will be signed.