Қозоғистон Президентининг Ўзбекистонга давлат ташрифига доир
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг таклифига биноан Қозоғистон Республикаси Президенти Нурсултон Назарбоев 2017 йил 16-17 сентябрь кунлари давлат ташрифи билан мамлакатимизда бўлади.
Олий даражадаги музокараларда Ўзбекистон ва Қозоғистон ўртасидаги сиёсий, савдо-иқтисодий, инвестициявий, транспорт-коммуникация, маданий-гуманитар ва бошқа соҳалардаги ҳамкорликни ривожлантириш истиқболларини муҳокама қилиш, шунингдек, долзарб минтақавий ва халқаро масалалар юзасидан фикр алмашиш режалаштирилган.
Музокаралар якунлари бўйича Тошкент шаҳрида икки мамлакат Президентларининг Қўшма баёноти, Ўзбекистон ва Қозоғистон ўртасидаги кўп қиррали дўстона муносабатларни изчил ривожлантиришга қаратилган кўплаб ҳужжатлар имзоланади.

О государственном визите в Узбекистан Президента Казахстана
По приглашению Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева 16-17 сентября 2017 года Президент Республики Казахстан Нурсултан Назарбаев посетит с государственным визитом нашу страну.
В рамках переговоров на высшем уровне планируется обсудить перспективы наращивания узбекско-казахстанского сотрудничества в политической, торгово-экономической, инвестиционной, транспортно-коммуникационной, культурно-гуманитарной и других областях, а также обменяться мнениями по актуальной региональной и международной проблематике.
По итогам переговоров в городе Ташкенте будут подписаны Совместное заявление президентов двух стран, весомый пакет других двусторонних документов, направленных на динамичное развитие дружественных многоплановых отношений между Узбекистаном и Казахстаном.