Президентимиз Шавкат Мирзиёев Қозоғистонга жўнаб кетди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Қозоғистон Республикаси Президенти Нурсултон Назарбоевнинг таклифига биноан 9 сентябрь куни Остона шаҳрига жўнаб кетди.
Аввал хабар қилинганидек, давлатимиз раҳбари Ислом ҳамкорлик ташкилотининг Фан ва технологиялар бўйича биринчи саммитида иштирок этади.
Президентимиз ташриф доирасида Остона шаҳрида "EXPO – 2017" халқаро ихтисослашган кўргазмасининг расмий ёпилиш маросимида иштирок этиши ҳамда хорижий делегациялар раҳбарлари билан икки томонлама учрашувлар ўтказиши режалаштирилган.

Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев отбыл в Казахстан
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев по приглашению Президента Республики Казахстан Нурсултана Назарбаева 9 сентября отбыл с визитом в город Астану.
Как сообщалось ранее, глава нашего государства примет участие в Первом саммите Организации исламского сотрудничества по науке и технологиям.
В программе визита главы нашего государства также – участие в официальной церемонии закрытия международной специализированной выставки "EXPO-2017" в Астане и проведение двусторонних встреч с главами зарубежных делегаций.