Президентимиз Шавкат Мирзиёев Қозоғистонга жўнаб кетди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Қозоғистон Республикаси Президенти Нурсултон Назарбоевнинг таклифига биноан 9 сентябрь куни Остона шаҳрига жўнаб кетди.
Аввал хабар қилинганидек, давлатимиз раҳбари Ислом ҳамкорлик ташкилотининг Фан ва технологиялар бўйича биринчи саммитида иштирок этади.
Президентимиз ташриф доирасида Остона шаҳрида "EXPO – 2017" халқаро ихтисослашган кўргазмасининг расмий ёпилиш маросимида иштирок этиши ҳамда хорижий делегациялар раҳбарлари билан икки томонлама учрашувлар ўтказиши режалаштирилган.

President Shavkat Mirziyoyev departed for Kazakhstan
On September 9, President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev departed for the city of Astana with a state visit at the invitation of the President of the Republic of Kazakhstan Nursultan Nazarbayev.
As previously reported, the head of our state will take part in the First Summit of the Organization of Islamic Cooperation on science and technology.
The program of the visit of the head of our state also includes participation in the official closing ceremony of the international specialized exhibition “EXPO – 2017” in Astana and conduction of bilateral meetings with the heads of foreign delegations.