Ўзбекистон ва Қирғизистон делегацияларининг учрашувлари
Давлатимиз раҳбари Қирғизистон Республикаси Президенти ва қирғиз халқини яқинда нишонланган миллий байрам – Мустақиллик куни билан муборакбод этди.
Халқларимиз ўртасида тарихан шаклланган қардошлик ва аҳил қўшничилик муносабатларини юксак қадрлаймиз. Айнан мана шу муносабатлар давлатларимиз ўртасидаги алоқаларнинг мустаҳкам пойдевори бўлиб хизмат қилмоқда, деди Шавкат Мирзиёев.
Алмазбек Атамбоев Шавкат Мирзиёевни Қирғизистонга давлат ташрифи билан қутлаб, бу давлатларимиз ўртасида олий даражадаги мулоқотларнинг мантиқий давоми, томонларни қизиқтирган масалаларни муҳокама этиш учун қулай имконият эканини таъкидлади.
Музокараларда ўзаро ва кўп томонлама муносабатларга оид долзарб масалалар муҳокама қилинди. Сиёсий, савдо-иқтисодий, сармоявий ва маданий-гуманитар соҳаларда ҳамкорликни янада ривожлантириш хусусида фикр алмашилди.

Встречи делегаций Узбекистана и Кыргызстана
Глава нашего государства поздравил Президента Кыргызской Республики и кыргызский народ с национальным праздником – Днем независимости.
Мы высоко ценим исторически сложившиеся между нашими народами братские и добрососедские отношения. Это служит прочной основой укрепления сотрудничества между нашими государствами, сказал Шавкат Мирзиёев.
Алмазбек Атамбаев, приветствуя главу нашего государства, прибывшего с государственным визитом в Кыргызстан, отметил, что это является логическим продолжением диалога между нашими государствами на высшем уровне, удобной возможностью для обсуждения вопросов, представляющих взаимный интерес.
В ходе переговоров были обсуждены актуальные вопросы двустороннего и многостороннего сотрудничества. Состоялся обмен мнениями по дальнейшему развитию взаимосвязей в политической, торгово-экономической, инвестиционной и культурно-гуманитарной сферах.