Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлигида 17 август куни Қозоғистон Республикаси мудофаа вазири Сакен Жасузоқов бошчилигидаги делегация билан учрашув бўлиб ўтди.
Мамлакатимизда Қозоғистон билан ўзаро манфаатли алоқаларни ривожлантиришга алоҳида эътибор қаратиб келинмоқда ҳамда дўстона муносабатлар юксак қадрланади. Давлатларимиз ўртасидаги ҳамкорлик бутун Марказий Осиё минтақасининг хавфсизлиги ва барқарор ривожланишини таъминлашда муҳим аҳамият касб этади.
Учрашувда Ўзбекистон билан Қозоғистон ўртасида ҳарбий, ҳарбий-техник ва ҳарбий таълим йўналишларидаги ҳамкорликнинг бугунги ҳолати хусусида сўз юритилди. Томонлар минтақадаги ҳарбий-сиёсий вазият юзасидан ҳам ўзаро фикр алмашди.
Тадбирда икки мамлакат Мудофаа вазирликлари ўртасидаги ҳамкорлик режаси тасдиқланди. Мазкур ҳужжатга мувофиқ келгусида мудофаа соҳасидаги алоқаларни янада ривожлантириш кўзда тутилган.

Встреча в Министерстве обороны
В Министерстве обороны Республики Узбекистан 17 августа состоялась встреча с делегацией во главе с министром обороны Республики Казахстан Сакеном Жасузаковым.
Наша страна уделяет особое внимание развитию взаимовыгодных связей и высоко ценит дружественные отношения с Казахстаном. Сегодня это сотрудничество имеет важное значение для обеспечения безопасности и устойчивого развития Центральной Азии.
На встрече говорилось о текущем состоянии сотрудничества Узбекистана и Казахстана в военной, военно-технической сферах и направлении военного образования. Стороны обменялись мнениями по военно-политической обстановке в регионе.
На мероприятии был утвержден план сотрудничества между министерствами обороны двух стран, предусматривающий дальнейшее развитие взаимодействия в оборонной сфере.