Президент Шавкат Мирзиёев раислигида видеоселектор йиғилиши бўлиб ўтмоқда
Тошкентда айни пайтда Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев раислигида ички ишлар органлари тизимида олиб борилаётган ишларнинг аҳволи, муаммолар ва келгусидаги вазифаларга бағишланган видеоселектор йиғилиши бўлиб ўтмоқда.
Унда Олий Мажлис палаталари раҳбарлари, Бош вазир ва унинг ўринбосарлари, Президентнинг Давлат маслаҳатчилари, вазирлик ва идоралар раҳбарлари, шунингдек, видеоконференцалоқа воситасида Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгеси Раиси, вилоятлар ва Тошкент шаҳар ҳокимлари, уларнинг ёшлар ва хотин-қизлар масалалари бўйича ўринбосарлари, жамоат ташкилотлари таркибий бўлинмалари мутасаддилари иштирок этмоқда.
Нима учун жиноятчилик камаймаяпти?
Президентимиз йиғилишни ана шу аччиқ савол билан бошлади. Видеоселектор йиғилиши танқидий руҳда давом этмоқда.

Под председательством Президента Шавката Мирзиёева проходит видеоселекторное совещание
В Ташкенте под председательством Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева проводится видеоселекторное совещание, посвященное состоянию дел, проблемам и дальнейшим задачам в системе органов внутренних дел.
В нем участвуют руководители палат Олий Мажлиса, Премьер-министр и его заместители, государственные советники Президента, руководители министерств и ведомств, а также, посредством видеоконференцсвязи, Председатель Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан, хокимы областей и города Ташкента, их заместители по вопросам молодежи и женщин, ответственные лица структурных подразделений общественных организаций.
Почему уровень преступности не снижается?
С этого злободневного вопроса глава нашего государства начал совещание. Видеоселекторное совещание проходит в духе критического анализа.