Президент Шавкат Мирзиёев раислигида видеоселектор йиғилиши бўлиб ўтмоқда
Тошкентда айни пайтда Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев раислигида ички ишлар органлари тизимида олиб борилаётган ишларнинг аҳволи, муаммолар ва келгусидаги вазифаларга бағишланган видеоселектор йиғилиши бўлиб ўтмоқда.
Унда Олий Мажлис палаталари раҳбарлари, Бош вазир ва унинг ўринбосарлари, Президентнинг Давлат маслаҳатчилари, вазирлик ва идоралар раҳбарлари, шунингдек, видеоконференцалоқа воситасида Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгеси Раиси, вилоятлар ва Тошкент шаҳар ҳокимлари, уларнинг ёшлар ва хотин-қизлар масалалари бўйича ўринбосарлари, жамоат ташкилотлари таркибий бўлинмалари мутасаддилари иштирок этмоқда.
Нима учун жиноятчилик камаймаяпти?
Президентимиз йиғилишни ана шу аччиқ савол билан бошлади. Видеоселектор йиғилиши танқидий руҳда давом этмоқда.

A videoconference is being held under the chairmanship of President Shavkat Mirziyoyev
A video-selector meeting dedicated to the state of affairs, problems and further tasks in the system of internal affairs bodies is being held in Tashkent under the chairmanship of the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev.
The heads of the Oliy Majlis chambers, the Prime Minister and his deputies, state advisers to the President, heads of ministries and departments are attending the meeting. Chairman of the Jokargy Kenes of the Republic of Karakalpakstan, khokims of the regions and the city of Tashkent, their deputies on issues of youth and women, responsible persons of structural divisions of public organizations are also attending the meeting through a videoconference.
Why is the crime rate not decreasing?
The head of our state began the meeting with this burning issue. The video-selector meeting is being held in the spirit of critical analysis.