Президентимиз Олмалиқ шаҳрида қурилаётган уй-жойлар билан танишди
Президентимиз Шавкат Мирзиёевнинг ташаббуси билан мамлакатимиз шаҳар ва қишлоқларида намунавий лойиҳалар асосида замонавий уй-жойлар қуриб фойдаланишга топширилмоқда.
Давлатимиз раҳбари Олмалиқ шаҳри марказидаги 5/2 массивида қурилаётган 7 қаватли, 2 ва 3 хонали турар-жой биноларини бориб кўрди. Ўн беш йилга имтиёзли ипотека кредити асосида бериладиган мазкур уй-жойларда айни пайтда пардозлаш ишлари олиб борилмоқда.
Бу каби уйлар ғиштдан қурилаёгани ҳар томонлама фойдали, деди Президентимиз. Қишда иссиқ, ёзда салқин бўлади. Бундан ташқари, табиий таъсирларга чидамли.
Давлатимиз раҳбари мазкур уйларда яратилган шароитлар билан танишди. Мутасаддиларга қурилиш ишларини сифатли бажариш, иншоотларни ўз вақтида қуриб битказиш ва топшириш юзасидан тегишли топшириқлар берди.
Президентимиз Олмалиқ шаҳри аҳолиси билан мулоқот қилди. Самимий ва очиқ ўтган суҳбатда шаҳар фаоллари ва ёшлар давлатимиз раҳбарига мамлакатимизда амалга оширилаётган кенг кўламли ислоҳотлар, ҳаётнинг турли жабҳаларида аниқланаётган долзарб масала ва муаммолар тезкорлик билан ҳал этилаётгани учун миннатдорлик билдирди.

Президент нашей страны ознакомился с возводимыми в Алмалыке жилыми домами
По инициативе Президента нашей страны Шавката Мирзиёева в городах и селах возводятся и сдаются в эксплуатацию современные комфортабельные дома по типовым проектам.
Глава нашего государства осмотрел строящиеся на массиве 5/2 в центре Алмалыка 7-этажные жилые дома, квартиры в которых будут предоставляться на основе льготного ипотечного кредита на пятнадцать лет. Здесь в настоящее время идут отделочные работы.
Хорошо, что эти здания строятся из кирпича, сказал Президент нашей страны. Зимой в них будет тепло, а летом - прохладно. Кроме того, такие дома устойчивы к природным воздействиям.
Глава нашего государства ознакомился с созданными в этих домах условиями. Ответственным лицам были даны поручения по качественному выполнению строительных работ, своевременному завершению строительства и сдаче в намеченные сроки объектов.
Президент нашей страны провел диалог с жителями Алмалыка. В беседе, прошедшей в искреннем и открытом духе, активисты и молодежь выразили признательность главе нашего государства за осуществляемые в стране широкомасштабные реформы, безотлагательное решение актуальных вопросов и проблем, выявляемых в различных сферах жизни общества.