Туғилган кунимга 60 йил тўлиши муносабати билан узоқ-яқиндан қутловлар, табрикнома ва мактублар йўллаган давлат ва ҳукумат бошлиқларига, хорижий сиёсат ва жамоат арбоблари, ишбилармон доиралар вакилларига, халқаро ташкилотлар раҳбарларига, юртимиздаги маҳаллалар ва меҳнат жамоаларига, барча ватандошларимга ўзимнинг самимий миннатдорлигимни изҳор этаман.
Менинг шаънимга билдирилган эзгу табрик ва тилакларни, авваламбор, Ўзбекистон халқи ва давлатига юксак ҳурмат ва эҳтиром, мамлакатимизнинг бугунги ва эртанги кунига бўлган ишонч ифодаси сифатида қабул қиламан.
Фурсатдан фойдаланиб, меҳнатсевар, бағрикенг ва олижаноб халқимизга яна бир бор чин қалбимдан фарзандлик меҳримни билдираман.
Кўп миллатли Ўзбекистон халқининг бахту саодати ва фаровонлиги йўлида садоқат билан хизмат қилиш учун бундан буён ҳам бор куч ва ғайратим, билим ва тажрибамни сафарбар этаман.

2017-07-28 | Политика
Выражаю искреннюю благодарность главам государств и правительств, зарубежным политическим и общественным деятелям, руководителям международных организаций, представителям махаллей и трудовых коллективов нашей страны, всем соотечественникам за поздравительные послания в связи с моим 60-летием.
Поступившие в мой адрес поздравления с добрыми пожеланиями я воспринимаю, прежде всего, как проявление высокого уважения к народу Узбекистана, уверенности в нынешнем и завтрашнем дне нашей Родины.
Пользуясь случаем, хочу еще раз от всего сердца выразить свое уважение и любовь нашему трудолюбивому, мужественному и благородному народу.
Заверяю, что и впредь я буду отдавать все свои силы и энергию, знания и опыт служению во имя счастья и благополучия многонационального народа Узбекистана.