Ўзбекистон "Адолат" социал-демократик партиясидан Ўзбекистон Республикаси Президентлигига номзод Наримон Умаров 19 март куни Наманган вилояти сайловчилари билан учрашди.
Учрашувни Ўзбекистон Республикаси Президенти сайловини ўтказувчи 6-Наманган округ сайлов комиссиясининг раиси Ғ.Ортиқов очди. Президентликка номзоднинг ишончли вакили О.Мақсудов йиғилганларни номзоднинг таржимаи ҳоли билан таништирди.
Дастурда «Инсон – мамлакатнинг асосий бойлиги», «Адолат – ҳаётимизнинг бош мезони», «Адолат – ҳар бир инсон учун» тамойилларини кенг кўламда жамиятга жорий этиш, ёшидан, миллатидан, ижтимоий-иқтисодий аҳволи, келиб чиқишидан қатъи назар, барчага тенг имкониятлар тақдим этиш, ижтимоий адолат тамойиллари, фуқаролар ҳуқуқлари, қонуний манфаат ва эркинликларини ҳимоя қилиш каби муҳим вазифаларга алоҳида эътибор қаратилган.
Шу билан бирга, бундан буён ҳам бошқарувда очиқлик, шаффофлик ва ҳисобдорлик тамойилларини таъминлаш, ижтимоий-иқтисодий ривожланишнинг муҳим масалаларини ечишда қарорларни шакллантириш ва қабул қилиш жараёнида жамоатчиликнинг фаол иштирокини таъминлаш, уларни амалга оширишда жамоат назоратини қўллаш масаласи ҳам устувор вазифа сифатида белгиланган.
Учрашувда Наманган давлат университети ректори А.Умаров, Наманган муҳандислик-технология институти профессори Ҳ.Аҳмадхўжаев, Ўзбекистон "Адолат" СДП Наманган вилояти кенгаши раисининг биринчи ўринбосари С.Абдураҳмонов ва бошқалар номзоднинг сайловолди дастури ҳақида ўз фикр-мулоҳазаларини билдириб, унда дунё сиёсий амалиётида кенг қўлланиладиган ва эътироф этилган социал-демократик ғоялар миллий қадриятларимиз, халқимиз менталитетига уйғун ҳолда мужассам этилганига эътибор қаратди.

Встреча Наримона Умарова с избирателями Наманганской области
Кандидат в Президенты Республики Узбекистан от Социал-демократической партии Узбекистана "Адолат" Наримон Умаров 19 марта встретился с избирателями Наманганской области.
Встречу открыл председатель 6-й Наманганской окружной избирательной комиссии по выборам Президента Республики Узбекистан Г.Артыков. Доверенное лицо кандидата в Президенты О.Максудов ознакомил собравшихся с биографией кандидата.
Кандидат в Президенты Республики Узбекистан Наримон Умаров выступил с речью по своей предвыборной программе.
В программе особое внимание уделено таким важным задачам, как широкая реализация в обществе принципов «Человек – главное богатство страны», «Справедливость – главный критерий нашей жизни», «Справедливость для каждого», предоставление равных возможностей всем гражданам, независимо от возраста, национальности, социально-экономического положения, защита принципов социальной справедливости, прав, законных интересов и свобод граждан.
Вместе с тем в качестве приоритетного направления определены также задачи обеспечения принципов открытости, прозрачности и отчетности в управлении, активного участия общественности в процессе разработки и принятия решений в реализации важных вопросов социально-экономического развития, усиления общественного контроля в их осуществлении.
На встрече свои мнения о предвыборной программе кандидата высказали ректор Наманганского государственного университета А.Умаров, профессор Наманганского инженерно-технологического института Х.Ахмадходжаев, первый заместитель председателя Наманганского областного совета СДП «Адолат» С.Абдурахманов и другие. Отмечалось, что заложенные в программе социал-демократические идеи, широко применяемые и признанные в мировой политической практике, созвучны менталитету нашего народа.