Президентимиз Шавкат Мирзиёев халқ билан мулоқот қилди
Давлатимиз раҳбари Паркент тумани Гулистон маҳалласида яшовчи Аминжон ота Муҳаммаджоновнинг боғида бўлди.
74 ёшни қаршилаган Аминжон бобо умр йўлдоши Ихтибор момо билан беш фарзандни тарбиялаб, вояга етказган. Фарзандларининг барчаси олий маълумотли. Нуронийлар бугун 14 невара, 3 эвараси ардоғида.
Аминжон ота фарзандлари билан "Зуҳра она плюс" хусусий корхонасини ташкил этган. Маҳалладаги қарийб 3 гектар ерда манзарали дарахтлар ва буталар экиб, боғ яратган.
Шавкат Мирзиёев боғни кириб кўрди. Шундай ажойиб боғ яратгани, хориждан кўчатлар олиб келиб, юртимиз шароитида кўпайтираётгани учун Аминжон бобога миннатдорлик билдирди.
Одамнинг қўли гул дегани мана шу, деди давлатимиз раҳбари. Бу боғ Ватанни севишнинг, меҳнатсеварликнинг яққол намунаси. Отахоннинг тажрибасини ўрганиш, одамларга ибрат қилиб кўрсатиш керак. Бу киши қишлоқ хўжалиги соҳасидаги таълим муассасаларида дарс берсин, одамлар келиб бу ишларни ўргансин.
Президентимиз боғда маҳалла фаоллари, нуронийлар билан суҳбатлашди.
Давлатимиз сиёсатининг мазмун-моҳияти, мамлакатимизда амалга оширилаётган ислоҳотлар натижаси, Тошкент вилоятини ҳар томонлама ривожлантиришга қаратилган режалар ҳақида сўз юритилди.
Нуронийлар халқ билан мулоқот қилиб, инсон манфаатларини таъминлашда шахсан намуна бўлаётгани, Тошкент вилоятини ривожлантириш, одамлар турмуш фаровонлигини оширишга қаратаётган эътибори учун Президентимизга миннатдорлик билдирди.

Президент Шавкат Мирзиёев провел диалог с народом
Глава нашего государства побывал в саду Аминжона Муxаммаджонова, проживающего в махалле "Гулистон" Паркентского района.
Аминжон-бобо, которому исполнилось 74 года, вместе с супругой Ихтибор-момо воспитали пятерых детей, дали им высшее образование. Сегодня они счастливо живут в окружении 14 внуков и 3 правнуков.
Аминжон-ота вместе с детьми организовал в махалле частное предприятие "Зухра-она плюс" площадью около 3 гектара, которое занимается выращиванием в местных условиях декоративных деревьев, привезенных из различных стран.
Шавкат Мирзиёев осмотрел сад Аминжона-бобо, выразил ему признательность за создание такого прекрасного сада.
Это - яркое подтверждение того, что у нашего народа, действительно, - золотые руки, сказал глава нашего государства. Этот сад является воплощением любви к Родине, трудолюбия. Необходимо изучать и распространять опыт почтенного отца. Пусть этот садовник преподает в образовательных учреждениях в сфере сельского хозяйства, а люди учатся у него секретам садоводства.
В саду Президент нашей страны побеседовал с активистами махалли, аксакалами.
Говорилось о сути и значимости проводимой нашим государством политики реформ, их результатах, планах по всестороннему развитию Ташкентской области.
Аксакалы выразили главе нашего государства благодарность за личный пример в диалоге с народом, обеспечении интересов человека, уделяемое внимание развитию Ташкентской области, повышению благосостояния людей.