Ўзбекистонлик спортчи жаҳон рекордини янгилади
Буюк Британиянинг Лондон шаҳрида давом этаётган енгил атлетика бўйича паралимпиячилар ўртасидаги жаҳон чемпионатида вакилларимиз муваффақиятли қатнашмоқда.
Ўзбекистон Миллий олимпия қўмитасидан маълум қилишларича, нуфузли мусобақанинг эркаклар ўртасидаги найза улоқтириш баҳсларида иштирок этган Александр Свечников 71,01 метр натижа билан олтин медални қўлга киритиб, жаҳон рекордини янгилади.
Хотин-қизлар ўртасидаги баҳсларда Нозима Қаюмова 41,25 метр натижа қайд этиб, кумуш медаль билан тақдирланди.
Аввал хабар берганимиздек, чемпионатнинг диск отиш баҳсларида Ҳусниддин Норбеков 54,73 метр натижа кўрсатиб, шоҳсупанинг энг юқори поғонасига кўтарилган бўлса, узунликка сакраш баҳсларида Дониёр Солиев 7,18 метр натижа билан олтин медални қўлга киритиб, Осиё рекордини ўрнатган эди.

Наш спортсмен обновил мировой рекорд
Спортсмены нашей страны продолжают успешное выступление на проходящем в Лондоне чемпионате мира по легкой атлетике среди паралимпийцев.
Как сообщили в Национальном олимпийском комитете Узбекистана, в состязаниях по метанию копья среди мужчин наш соотечественник Александр Свечников, показав результатом 71,01 метра, завоевал золотую медаль и установил новый мировой рекорд.
В женских состязаниях по данному виду спорта Нозима Каюмова показала результат 41,25 метра и выиграла серебряную медаль.
Как сообщалось ранее, в состязаниях чемпионата по метанию диска Хусниддин Норбеков показал результат 54,73 метра и поднялся на высшую ступень пьедестала почета, а в прыжках в длину Дониёр Солиев с результатом 7,18 метра завоевал золото и установил рекорд Азии.