Шавкат Мирзиёев: тиббий хизмат кўрсатиш сифатини янада ошириш-давр талаби
Давлатимиз раҳбари Юнусобод туманидаги «Shifo Nur» кўптармоқли тиббиёт марказида бўлиб, шифокор ва беморлар учун яратилган шароитларни кўздан кечирди. Катталар ва болаларни консерватив ва жарроҳлик йўли билан даволаш ишларини йўлга қўйиш, ушбу йўналишда хорижнинг нуфузли клиникалари билан ҳамкорликни мустаҳкамлаш, малакали мутахассисларни жалб этиш лойиҳаси билан танишди.
Мамлакатимизда оналик ва болаликни муҳофаза қилиш, тиббий хизмат сифати ва самарадорлигини ошириш, тиббиёт муассасалари моддий-техник базасини мустаҳкамлаш бўйича изчил ишлар амалга оширилмоқда. Тиббиёт соҳасида хусусий секторга кенг ўрин берилаётир. Бу борада Президентимизнинг 2017 йил 1 апрелдаги «Соғлиқни сақлаш соҳасида хусусий секторни янада ривожлантириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги қарори муҳим дастуриламал бўлмоқда.
«Shifo Nur» кўптармоқли тиббиёт маркази 2013 йилда ташкил этилган. 36 ўринли марказда 60 дан ортиқ малакали шифокор офтальмология, пластик жарроҳлик амалиётлари, педиатрия, кардиология, неврология, гинекология, отоларингология, стоматология, физиотерапия ва оптика йўналишлари бўйича аҳолига сифатли тиббий хизмат кўрсатмоқда.

Шавкат Мирзиёев: "Дальнейшее повышение качества медицинского обслуживания - веление времени"
Глава нашего государства посетил многопрофильный медицинский центр «Shifo Nur» в Юнусабадском районе, где ознакомился с условиями, созданными для врачей и пациентов, проектами по организации консервативного и хирургического лечения заболеваний у взрослых и детей, укреплению сотрудничества с ведущими зарубежными клиниками, привлечению высококвалифицированных специалистов.
В нашей стране проводится последовательная работа по охране материнства и детства, повышению качества и эффективности медицинских услуг, укреплению материально-технической базы медицинских учреждений. Большое внимание уделяется развитию частного сектора здравоохранения. Важным руководством к действию в этом направлении является постановление Президента нашей страны "О мерах по дальнейшему развитию частного сектора здравоохранения" от 1 апреля 2017 года.
Многопрофильный медицинский центр «Shifo Nur» организован в 2013 году. В центре, рассчитанном на 36 коек, более 60 квалифицированных врачей оказывают населению качественные услуги по направлениям офтальмологии, пластической хирургии, педиатрии, кардиологии, неврологии, гинекологии, отоларингологии, стоматологии, физиотерапии и оптики.
Необходимо обеспечить медицинские учреждения современным медицинским оборудованием, повысить качество медицинских услуг, сказал Президент нашей страны. С внедрением самых современных технологий необходимо также обеспечить их эффективное применение на практике, постоянно повышать знания и квалификацию врачей.