2017 йилнинг 4 июль куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазирлигида Грузиянинг Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Константин Жгенти билан учрашув бўлиб ўтди.
Мулоқот чоғида турли соҳаларда Ўзбекистон-Грузия мулоқотини янада мустаҳкамлаш истиқболлари, жумладан ҳамкорликни ривожлантириш бўйича қўшма тадбирлар режаси («Йўл харитаси») лойиҳаси юзасидан фикр алмашилди.
Учрашувда вазирликлараро сиёсий маслаҳатлашувлар ва Иқтисодий ҳамкорлик бўйича ҳукуматлараро комиссиянинг навбатдаги мажлисини ўтказиш муддатлари ҳамда турли даражалардаги бошқа ташрифлар режаси муҳокама қилинди.

Встреча с Послом Грузии
4 июля 2017 года в Министерстве иностранных дел Республики Узбекистан прошла встреча с Чрезвычайным и Полномочным Послом Грузии Константином Жгенти.
В ходе состоявшейся беседы стороны обменялись мнениями по перспективам дальнейшего укрепления узбекско-грузинского диалога в различных областях, в том числе проекту плана совместных мероприятий по развитию взаимодействия («Дорожной карты»).
На встрече также обсуждены сроки проведения межмидовских политических консультаций и очередного заседания Межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству, а также график других визитов на различных уровнях.