2017 йилнинг 4 июль куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазирлигида Грузиянинг Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Константин Жгенти билан учрашув бўлиб ўтди.
Мулоқот чоғида турли соҳаларда Ўзбекистон-Грузия мулоқотини янада мустаҳкамлаш истиқболлари, жумладан ҳамкорликни ривожлантириш бўйича қўшма тадбирлар режаси («Йўл харитаси») лойиҳаси юзасидан фикр алмашилди.
Учрашувда вазирликлараро сиёсий маслаҳатлашувлар ва Иқтисодий ҳамкорлик бўйича ҳукуматлараро комиссиянинг навбатдаги мажлисини ўтказиш муддатлари ҳамда турли даражалардаги бошқа ташрифлар режаси муҳокама қилинди.

Meeting with Ambassador of Georgia
On July 4, 2017 the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan hosted a meeting with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Georgia Konstantin Zhgenti.
During the conversation, the parts exchanged views on the prospects for further strengthening the Uzbek-Georgian dialogue in various fields, including the draft plan for joint activities to develop cooperation (Road Map).
At the meeting the time of the inter-ministerial political consultations and the regular meeting of the Intergovernmental Commission on Economic Cooperation, as well as the schedule of other visits at various levels also discussed.