2017 йилнинг 23 июнь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Покистон Ислом Республикасининг Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Риаз Ҳуссайн Бухарини қабул қилди.
Учрашувда Остона шаҳрида бўлиб ўтган Шанхай ҳамкорлик ташкилоти Саммити ишида иштирок этган Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёев ва Покистон Бош вазири Муҳаммад Навоз Шарифнинг 8 июндаги учрашувида эришилган келишувларни амалга ошириш нуқтаи назаридан Ўзбекистон-Покистон муносабатларини янада ривожлантиришнинг устувор йўналишлари муҳокама қилинди.
Томонлар давлатлараро ҳамда Ўзбекистон ва бошқа давлатларнинг қўллаб-қувватлаши натижасида Покистон тўлақонли аъзо сифатида қабул қилинган ШҲТ форматида ҳамкорликни мустаҳқамлаш тарафдори эканлигини тасдиқлашди.
Вазир тўрт йиллик дипломатик фаолиятини якунлаётган Элчининг мамлакатимиздаги самарали меҳнатини ва унинг Ўзбекистон билан Покистон ўртасидаги кўп қиррали алоқаларни мустаҳкамлашга қўшган шахсий ҳиссасини қайд этди.
Ўз навбатида Риаз Ҳуссайн Бухари унинг Тошкентдаги дипломатик миссия раҳбаридек юқори ва масъулиятли лавозимдаги фаолиятини қўллаб-қувватлагани учун Ўбекистон раҳбариятига миннатдорлик изҳор этди.

23 июня 2017 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Исламской Республики Пакистан Риаза Хуссаина Бухари.
Обсуждены приоритеты дальнейшего развития узбекско-пакистанских отношений в контексте реализации договоренностей, достигнутых 8 июня в ходе встречи Президента Узбекистана Шавката Мирзиёева и Премьер-министра Пакистана Мухаммада Наваза Шарифа в рамках участия в работе Саммита Шанхайской организации сотрудничества в г.Астане.
Стороны подтвердили приверженность укреплению взаимодействия как в двустороннем плане, так и в формате ШОС, полноправным членом которой при поддержке Узбекистана и других государств стал Пакистан.
Министр в связи с завершением четырехлетней дипломатической миссии Посла отметил его плодотворную работу в нашей стране и личный вклад в укрепление многоплановых связей между Узбекистаном и Пакистаном
Риаз Хуссаин Бухари, со своей стороны, выразил искреннюю признательность руководству Узбекистана за поддержку его деятельности на высоком и ответственном посту главы дипмиссии в г.Ташкенте.