Муҳаммад ал-Хоразмий номидаги Тошкент ахборот технологиялари университетида 2017 йил 17 июнь куни магистрларга диплом топшириш маросими бўлиб ўтди. Ҳар ўқув йилида магистрларга диплом топшириш маросими университетда тантанали равишда, байрамона руҳда ўтказилади. Бу йил ҳам анъанага содиқ қолган ҳолда ушбу маросим тантанали, байрамона руҳда ташкил этилди.
Бу йил 9 та мутахассислик бўйича 151 нафар талаба магистрлик диссертацияларини муваффақиятли ҳимоя қилиб, “Магистр” унвонига эга бўлишди.
Университетда магистрларнинг билим олишлари ва илмий фаолият олиб боришлари учун ҳамма имкониятлар яратилган. Бугунги кунда катта фондга эга бўлган ахборот ресурс маркази, виртуал лаборатория ишлари ва маъруза матнлари билан бойитилган электрон кутубхона магистрлар хизматида. Бундан ташқари, интернет тизимидан кенг фойдаланиш ҳам йўлга қўйилган. Университет магистрлари хорижий мамлакатларнинг олий ўқув юртларида ҳам малакаларини ошириб келмоқдалар.
Бу йилги битирувчиларнинг магистрлик диссертацияларининг юқори даражада тайёрланганлиги Давлат аттестацияси Комиссияси томонидан алоҳида таъкидлаб ўтилди.
Айниқса, 30 га яқин магистрлик диссертацияларининг чет тилларида ҳимоя қилинганлиги эътиборга сазовордир.

В ТУИТ вручены магистерские дипломы
17 июня в Ташкентском университете информационных технологий им. Махуммада Ал-Хорезмий состоялось торжественное мероприятие, посвященное вручению магистерских дипломов. В 2017 году 151 выпускников ТУИТ, успешно защитив диссертации, получили степень магистра.
В университете созданы все условия для обучения и ведения научной деятельности. Сегодня магистры имеют возможность пользоваться услугами Информационно-ресурсного центра, имеющего большой фонд, в том числе виртуальные лабораторные работы и тексты лекций электронной библиотеки, многочисленные интернет-ресурсы. Кроме того, магистры постоянно повышают квалификацию в зарубежных учебных заведениях.
В этом году ТУИТ принимает документы абитуриентов и в электронной форме, а также впервые внедряет собственную систему контроля и управления доступом абитуриентов на место проведения тестовых испытаний на основе биометрических и паспортных данных.
Данные системы позволяют обеспечить прозрачность процесса работы приемной комиссии, сэкономить расходы для областных абитуриентов, повысить объективность сдачи тестов абитуриентами.
В церемонии вручения магистерских дипломов ТУИТ приняли участие руководители Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций Узбекистана и предприятий отрасли.