Андижондаги поликлиникаларга махсус жиҳозланган автомобиллар топширилди
Андижонда оилавий ҳамда кўп тармоқли поликлиникаларга замонавий амбуланс – махсус жиҳозланган 25 “Damas” автомашинаси топширилди.
Шу муносабат билан ўтказилган тадбирда Президентимиз раҳнамолигида аҳоли саломатлигини муҳофаза қилиш, тиббий хизмат сифати ва самарадорлигини юксалтириш, тиббиёт муассасаларининг моддий-техник базасини мустаҳкамлаш борасида кенг кўламли ишлар амалга оширилаётгани таъкидланди.
Андижон шаҳридаги 8 оилавий поликлиника, 17 туман ва шаҳардаги кўп тармоқли марказий поликлиникага “Damas” русумли махсус жиҳозланган замонавий амбуланс автомашиналари Президент совғаси сифатида топширилди.
– Мамлакатимизда соғлиқни сақлаш тизимида амалга оширилаётган изчил ислоҳотлар жараёнида тиббиёт муассасалари моддий-техник базасини янада мустаҳкамлашга қаратилаётган алоҳида эътибор юксак самаралар бермоқда, –дейди Андижон шаҳридаги 3-оилавий поликлиника мудираси Муҳаррам Раҳмонова. – Давлатимиз томонидан тақдим этилган янги автомобиллар аҳоли саломатлигини муҳофаза қилиш, тиббий хизмат сифати ва самарадорлигини ошириш борасидаги ишларни янада юқори босқичга кўтаришга хизмат қилади.

Специальные автомашины – на службе населения
В Андижане семейным и многопрофильным поликлиникам переданы 25 современных амбуланс – специально оборудованных автомобилей марки "Damas".
На организованном по этому случаю мероприятии отмечалось, что под руководством Президента нашей страны осуществляется широкомасштабная работа по охране здоровья населения, повышению качества и эффективности медицинской службы, укреплению материально-технической базы медицинских учреждений.
8 семейным поликлиникам, 17 районным и городским многопрофильным центральным поликлиникам Андижана в качестве подарка Президента переданы специально оборудованные автомашины амбуланс марки "Damas".
– Осуществляемые в нашей стране последовательные реформы в системе здравоохранения, особое внимание дальнейшему укреплению материально-технической базы медицинских учреждений дают ощутимые результаты, – сказала заведующая семейной поликлиникой №3 Андижана Мухаррам Рахмонова. – Предоставленные нашим государством новые автомобили будут способствовать поднятию на более высокий уровень работы по охране здоровья населения, повышению качества и эффективности оказания медицинских услуг.