Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёев Ар-Риёдга келди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Саудия Арабистони Подшоҳи Салмон бин Абдулазиз Ол Сауднинг таклифига биноан 21 май куни Ар-Риёд шаҳрида бўладиган араб-мусулмон мамлакатлари ва АҚШ саммитида иштирок этиш учун Саудия Арабистонига келди.
Ўзбекистон Президентини расмий кутиб олиш маросими бўлиб ўтди. Олий мартабали меҳмон шарафига фахрий қоровул саф тортди.
Давлатимиз раҳбарининг Саудия Арабистонига ташрифи доирасида қатор икки томонлама учрашувлар ҳам ўтказиш режалаштирилган.
Саудия Подшоҳи ва Валиаҳди билан музокараларда мамлакатларимиз ўртасида сиёсий, савдо-иқтисодий, инвестициявий ва бошқа соҳалардаги ҳамкорликни янада ривожлантириш масалалари кўриб чиқилади.

Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев прибыл в Эр-Рияд
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев по приглашению Короля Саудовской Аравии Салмана бин Абдулазиза Ол Сауда прибыл в Саудовскую Аравию для участия 21 мая 2017 года в Саммите арабо-мусульманских стран и США.
Состоялась церемония официальной встречи Президента Узбекистана. В честь высокого гостя был выстроен почетный караул.
В рамках визита главы нашего государства в Саудовскую Аравию намечено также проведение ряда двусторонних встреч.
На переговорах с Королем и Принцем Саудовской Аравии будут рассмотрены вопросы дальнейшего развития сотрудничества между нашими странами в политической, торгово-экономической, инвестиционной и других сферах.