Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Пекин шаҳридаги Хитой аэрокосмик илмий-саноат корпорациясига ташриф буюрди.
Президентимиз Шавкат Мирзиёевнинг Хитойга давлат ташрифи давомида ушбу мамлакатнинг етакчи корхона ва ташкилотлари билан ҳамкорлик алоқаларини ривожлантириш бўйича самарали келишувларга эришилди.
Президентимиз Хитой аэрокосмик илмий-саноат корпорациясида ишлаб чиқарилаётган маҳсулотлар билан танишди. Бу ерда ишлаб чиқарилаётган юқори технологик маҳсулотларга жаҳон бозорида талаб юқори.
Корпорация раиси Гау Хун Вей Президентимиз Шавкат Мирзиёевга ишлаб чиқариш жараёни, маҳсулотлар тури, турли давлатлар билан илмий ҳамкорлик натижалари ҳақида сўзлаб берди.

Shavkat Mirziyoyev visits the China Aerospace Science and Industry Corporation
President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev visited the China Aerospace Science and Industry Corporation (CASIC) in Beijing.
Agreements on developing partnership with leading companies and organizations of this country have been reached during the state visit of President of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev to China.
The President of our country was presented with information about the products, manufactured by CASIC. High-tech products of the corporation are on demand in the world market.
Chairman of the corporation Gao Hongwei spoke about the production process, manufactured products, results of scientific cooperation with foreign countries.