Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Пекин шаҳридаги Хитой аэрокосмик илмий-саноат корпорациясига ташриф буюрди.
Президентимиз Шавкат Мирзиёевнинг Хитойга давлат ташрифи давомида ушбу мамлакатнинг етакчи корхона ва ташкилотлари билан ҳамкорлик алоқаларини ривожлантириш бўйича самарали келишувларга эришилди.
Президентимиз Хитой аэрокосмик илмий-саноат корпорациясида ишлаб чиқарилаётган маҳсулотлар билан танишди. Бу ерда ишлаб чиқарилаётган юқори технологик маҳсулотларга жаҳон бозорида талаб юқори.
Корпорация раиси Гау Хун Вей Президентимиз Шавкат Мирзиёевга ишлаб чиқариш жараёни, маҳсулотлар тури, турли давлатлар билан илмий ҳамкорлик натижалари ҳақида сўзлаб берди.

Шавкат Мирзиёев ознакомился с деятельностью Китайской аэрокосмической научно-промышленной корпорации
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев посетил Китайскую аэрокосмическую научно-промышленную корпорацию в Пекине.
В ходе государственного визита Президента нашей страны Шавката Мирзиёева в Китай были достигнуты соглашения по развитию партнерства с ведущими предприятиями и организациями этой страны.
Президент нашей страны ознакомился с продукцией, производимой Китайской аэрокосмической научно-промышленной корпорацией. Высокотехнологичная продукция корпорации пользуется большим спросом на мировом рынке.
Председатель корпорации Гау Хун Вей рассказал Президенту нашей страны Шавкату Мирзиёеву о процессе производства, выпускаемой продукции, результатах научного сотрудничества с зарубежными странами.