2017 йил 10 май куни Ўзбекистон Республикаси Марказий сайлов комиссиясининг мажлиси бўлиб ўтди. Уни Комиссия раиси М.Абдусаломов бошқарди.
Мажлисда Тошкент ва Сирдарё вилоятларида бўшаб қолган ўринларга Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлисининг Сенати аъзолари сайловини ўтказиш масаласи муҳокама қилинди.
Давлат ҳокимияти вакиллик органлари депутатларининг бўшаб қолган ўринларга Сенат аъзолари сайлови бўйича қўшма мажлисларини жорий йилнинг 13 май куни тегишинча Тошкент вилояти Чирчиқ шаҳри “Кимёгарлар” маданият саройида ва Сирдарё вилояти ҳокимлиги катта мажлислар залида ўтказиш тўғрисида қарор қабул қилинди.

10 мая 2017 года состоялось заседание Центральной избирательной комиссии Республики Узбекистан, которое вел председатель Комиссии М.Абдусаломов.
На заседании рассмотрены вопросы о проведении в Ташкентской и Сырдарьинской областях выборов членов Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан вместо выбывших.
Принято решение о проведении совместных заседаний депутатов представительных органов государственной власти по выборам членов Сената вместо выбывших 13 мая текущего года соответственно во дворце культуры химиков г.Чирчика Ташкентской области и в большом зале заседаний хокимията Сырдарьинской области.