Шавкат Мирзиёев: Аҳоли саломатлигини муҳофаза қилиш давлат сиёсатининг устувор йўналишларидандир
Президентимиз Шавкат Мирзиёев Яшнобод туманига ташрифи чоғида кутилмаганда 32-оилавий поликлиникага кирди.
Давлатимиз раҳбари поликлиниканинг иш тартиби билан қизиқди. Муассасанинг самарадорлигини ошириш, уйларга чиқиб, аҳолига патронаж хизмати кўрсатишни янада кучайтириш зарурлигини таъкидлади. Мобиль тиббий ёрдам қамровини кенгайтириш, поликлиникани таъмирлаш ва аҳоли учун қулайликларни ошириш бўйича кўрсатмалар берди.
2017 йилнинг Халқ билан мулоқот ва инсон манфаатлари йили, деб эълон қилинганида ҳам катта маъно мужассам. Зеро, инсон манфаатлари деганда, аввало инсоннинг саломатлиги, замонавий тиббий хизматдан тўлақонли фойдаланиши ҳам назарда тутилади. Шавкат Мирзиёев ўзининг сайловолди учрашувларида халқнинг ичига кириб, уларнинг дарди, муаммолари, таклифларини эшитиш лозимлигини алоҳида қайд этганди.
Президентимиз соғлиқни сақлаш соҳаси ходимлари билан бир неча маротоба учрашиб, бирламчи тиббиёт муассасалари, оилавий поликлиникалар, патронаж хизмати, тез тиббий ёрдам тизимининг фаолиятини такомиллаштириш бўйича ўзининг тавсияларини берди. Соҳа ривожи йўлида бир нечта фармон ва қарорлар қабул қилинди, уларнинг ижроси изчиллик билан таъминланмоқда.
Бу борадаги ислоҳотлар Яшнобод туманидаги 32-оилавий поликлиника фаолиятида ҳам намоён бўлмоқда. Асалобод, Маърифат, Ширинобод, Жўрабек, Яссавий, Бойсун маҳаллаларидаги 27 минг 285 аҳолига тиббий хизмат кўрсатилмоқда. Болалар ва туғиш ёшидаги аёллар, кексалар чуқурлаштирилган кўрикдан ўтказилмоқда.
Давлатимиз раҳбари ташаббуси билан пойтахтимиздаги ҳар бир поликлиникага тез тиббий ёрдам машиналари ажратилди. 32-оилавий поликлиникада ҳам тез тиббий ёрдам пункти кечаю кундуз ишламоқда.

Shavkat Mirziyoyev: "Public healthcare is one of the priority directions of state policy"
During his trip to Yashnobod district, President of our country Shavkat Mirziyoyev paid an unscheduled visit to the family polyclinic № 32.
The head of our state inquired about the work schedule of the polyclinic, stressed the need to improve the effectiveness of the institution, further strengthening the provision of patronage services to the population through home visits. The existing shortcomings and instructions on their elimination in the shortest possible time, on the repair of polyclinics and improving the amenities for the population, and on expanding the coverage of mobile medical care were pointed out.
The year 2017 in our country is declared the Year of dialogue with people and of human interests. And human interests, first of all, mean health, the possibility of full access to modern medical services. Shavkat Mirziyoyev, at his pre-election meetings, especially underscored the need for a direct dialogue with the people, listening to citizen’s issues of concern, problems, proposals.
The President of our country during meetings with healthcare workers gave recommendations on improving the activities of primary medical institutions, family clinics, patronage service, and emergency medical care. In order to develop the sphere, a number of decrees and resolutions have been adopted, their execution is consistently ensured.
The family polyclinic №32 in Yashnobod district renders services to 27 285 residents of "Asalobod", "Marifat", "Shirinobod", "Jurabek", “Yassaviy”, "Boysun" mahallas. An in-depth medical examination of children, women of childbearing age, elderly people is carried out.
At the initiative of the head of our state, each metropolitan polyclinic has been provided with ambulance cars. The ambulance station is also organized in the family polyclinic №32.
The President of our country held a dialogue with the residents of the mahalla, where the polyclinic is located.