Замонавий уй-жойлар аҳоли фаровонлигига хизмат қилмоқда
Президентимиз Шароф Рашидов тумани “Янгиобод” маҳалла фуқаролар йиғини фаолияти, профилактика инспектори яшаш жойи билан танишиб, “Учтепа” массивида янгиланган намунавий лойиҳалар асосида барпо этилган уй-жойларда яратилган шароитларни кўздан кечирди.
Давлатимиз раҳбарининг 2016 йил 21 октябрдаги “2017-2021 йилларда қишлоқ жойларда янгиланган намунавий лойиҳалар бўйича арзон уй-жойлар қуриш дастури тўғрисида”ги қарори ижроси доирасида барпо этилган ҳар бири 16 хонадонли 2 та икки қаватли ва 10 хонадонга мўлжалланган 2, 3 хонали, 2 сотих томорқа ва ёрдамчи иншоотларга эга битта бир қаватли уйда 42 та оиланинг замонавий шароитларда яшаши учун барча қулайлик яратилган.
Бундай замонавий уйлар қишлоқ кўркига кўрк қўшиш ва аҳоли турмуш фаровонлигини юксалтириш билан бирга, одамларда давлатимизга ва эртанги кунга ишонч туйғусини янада мустаҳкамламоқда.
Янги уйлар “Янгиобод” маҳалла фуқаролар йиғини кенгаши тавсияси билан биринчи навбатда турар жойга эҳтиёжманд ёш оилаларга берилди. Уйлар ёш оилаларга манзур бўлмоқда.
Маҳалла раиси ва профилактика инспектори ҳар куни ҳар бир оиланинг ҳолидан хабардор бўлиши керак, деди Президентимиз.
Давлатимиз раҳбари халқ билан мулоқот қилди.
Жорий йилда вилоятда янгиланган намунавий лойиҳалар бўйича 18 массивда 866 уй-жой қурилиши мўлжалланган. “Учтепа” массивида 6 та 2 қаватли 16 хонадонли арзон уй-жойлар қурилиши олиб борилмоқда. Мазкур уйлар 1 сентябргача фойдаланишга топширилиши мўлжалланган.

Современные дома повышают уровень жизни людей
Президент нашей страны Шавкат Мирзиёев посетил сход граждан махалли "Янгиобод" Шараф-Рашидовского района, осмотрел возведенное здесь служебное жилье для инспектора профилактики, а также дома, построенные по обновленным типовым проектам на массиве Учтепа.
Два двухэтажных дома на 16 квартир каждый и один одноэтажный дом на десять 2-х и 3-х комнатных квартир с земельными участками в 2 сотки, возведенные в соответствии с постановлением главы нашего государства "О Программе по строительству доступных жилых домов по обновленным типовым проектам в сельской местности на 2017-2021 годы" от 21 октября 2016 года, имеют все современные удобства для проживания 42 семей.
Подобное современное жилье не только улучшает облик сел и повышает уровень жизни людей, но и укрепляет их уверенность в завтрашнем дней, доверие к государству.
Новые дома по рекомендации схода граждан махалли "Янгиобод" предоставлены в первую очередь молодым семьям, нуждающимся в жилье. Новоселы довольны созданными условиями.
Председатель и инспектор профилактики махалли должны быть каждый день в курсе дел каждой семьи, сказал Президент нашей страны.
Глава нашего государства побеседовал с населением.
В нынешнем году в Джизакской области на основе обновленных типовых проектов намечено построить 866 домов на 18 массивах. На массиве Учтепа продолжается строительство шести двухэтажных домов на 16 квартир каждый. Эти дома намечено сдать в эксплуатацию до 1 сентября.