Президентимиз Халқ қабулхонасида яратилган шароитлар билан танишди
Давлатимиз раҳбари Жиззах вилоятига ташрифи давомида Ўзбекистон Республикаси Президентининг Жиззах вилоятидаги Халқ қабулхонасида бўлди.
Президентимиз таклифи билан 2017 йил мамлакатимизда Халқ билан мулоқот ва инсон манфаатлари йили, деб эълон қилинди. Халқни эшитиш, аҳолининг талаб ва истакларини рўёбга чиқариш давлат сиёсатининг устувор йўналишига айланди. 2016 йил 28 декабрда Президентимизнинг «Жисмоний ва юридик шахсларнинг мурожаатлари билан ишлаш тизимини тубдан такомиллаштиришга доир чора-тадбирлар тўғрисида»ги фармони қабул қилинди.
Мазкур фармонга мувофиқ Қорақалпоғистон Республикаси, вилоятлар марказлари, Тошкент шаҳрида, шунингдек, ҳар бир туман ва шаҳарда Ўзбекистон Республикаси Президентининг Халқ қабулхоналари ташкил этилди.
Ўзбекистон Республикаси Президентининг Жиззах вилоятидаги Халқ қабулхонасида ҳам фуқароларнинг давлат органларига мурожаат қилишига оид конституциявий ҳуқуқларини таъминлаш учун барча қулайлик яратилган.

Президент нашей страны ознакомился с работой Народной приемной
Глава нашего государства посетил Народную приемную Президента Республики Узбекистан в Джизакской области.
По предложению Президента нашей страны 2017 год был объявлен Годом диалога с народом и интересов человека. Работа с обращениями граждан, изучение и принятие мер по запросам и предложениям населения определены приоритетным направлением государственной политики. Важным руководством к действию в этом направлении является Указ главы нашего государства "О мерах по коренному совершенствованию системы работы с обращениями физических и юридических лиц" от 28 декабря 2016 года.
В соответствии с этим указом организованы Народные приемные Президента Республики Узбекистан в Республике Каракалпакстан, областных центрах и городе Ташкенте, а также в каждом районе и городе нашей страны.
В Народной приемной Президента Республики Узбекистан в Джизакской области созданы все условия для обеспечения конституционного права граждан на обращение в государственные органы.