Афғонистон делегацияси билан учрашув
2017 йилнинг 22 апрель куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов мамлакатимизга Афғонистон Ислом Республикаси делегацияси таркибида амалий ташриф билан келган Афғонистон Президентининг инфратузилма, кадрлар ресурси ва технологиялар бўйича Катта маслаҳатчиси Ҳумоюн Қаюмий ҳамда Президентнинг МДҲ мамлакатлари билан ҳамкорликни ривожлантириш бўйича Махсус вакили Муҳаммад Шокир Коргарни қабул қилди.
Суҳбат чоғида Ўзбекистон ҳукумати делегациясининг 2017 йил 23-24 январь кунлари Қобул шаҳрига ташрифи ва Афғонистон раҳбарияти билан олиб борган музокаралари доирасида эришилган келишувларни ижро этиш жараёни батафсил муҳокама қилинди.
Хусусан, 2017 йилда мамлакатларимиз ўртасида кенг миқёсли ҳамкорликни янада ривожлантириш режаси (“Йўл харитаси”)ни амалга ошириш борасида олиб борилаётган амалий ишлар бўйича фикр алмашилди.

Meeting with the Afghan delegation
On April 22, 2017, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Abdulaziz Kamilov received the delegation of the Islamic Republic of Afghanistan consisted of the Senior Adviser to the President on Infrastructure, Human Resources and Technology Humayun Qayumi and the President’s Special Representative for Development of Cooperation with CIS countries Mohammad Shakir Kargar, who arrived in our country with a visit.
The parties discussed in detail the implementation of the agreements reached within the framework of the visit of the government delegation of Uzbekistan to Kabul on January 23-24, 2017, and negotiations with the Afghan leadership.
In particular, the sides exchanged views on practical work on the implementation of the Plan (“Roadmap”) on the further development of full-scale cooperation between our countries in 2017.