Кенгайтирилган Ҳайъат йиғилишида кўриб чиқиладиган масалалар тартиби
Кун тартибида: «2017 йилда республика ҳудудларини ва иқтисодиёт тармоқларини янада барқарор ривожлантиришни таъминлаш ҳамда жорий йилнинг биринчи чорагида республикани ижтимоий-иқтисодий ривожлантириш якунлари бўйича вазирлик олдида турган устувор вазифалар тўғрисида».
Муҳокама қилинадиган масалалар:
1. “Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2017 йиль 11 апрелдаги “Ўзбекистон Республикаси Президентининг топшириқлари ва ҳужжатлари талабларини самарали ва натижадорлигини таъминланишида Ўзбекистон Республикаси Президенти Давлат маслаҳатчилари, Вазирлар Маҳкамаси раҳбарияти ва унинг мажмуалари, давлат ва хўжалик бошқаруви, шунингдек, ҳокимиятларнинг барча даражадаги  раҳбарларининг шахсий жавобгарлиги ҳамда ижро интизомини мустаҳкамлаш тўғрисида”ги  ПП-2881-сонли қарорида белгилаб берилган вазифаларга мос равишда Иқтисодиёт вазирлиги тизимида ижро интизомини мустаҳкамлаш юзасидан чора-тадбирлар тўғрисида”?
2.  Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2017 йил 16 мартдаги «Ўзбекистон Республикаси Иқтисодиёт вазирлигининг ҳудудий бошқармалари фаолиятини ташкил этиш бўйича чора-тадбирлар тўғрисида”ги  ПП-2840-сонли қарори талабларини сўзсиз ва ўз вақтида амалга ошрилиши юзасидан Ўзбекистон Республикаси Иқтисодиёт вазирлиги, унинг таркибий бўлинмалари ва ҳудудий бошқармалари олдида турган вазифалар тўғрисида?
2. 1 Ҳудудларни ижтимоий-иқтисодий ривожлантириш Дастури натижадорлиги ҳамда биринчи ярим йиллик ва 2017 йил учун долзарб вазифалар тўғрисида.
2. 2 Ташкил этилган кичик саноат зоналарини фаолиятини таъминлашда Иқтисодиёт вазирлиги ва унинг ҳудудий бошқармаларининг вазифалари тўғрисида.
2. 3. 2015-2019 йилларда Тайёр маҳсулот, бутловчи буюмлар ва материаллар ишлаб чиқаришни маҳаллийлаштириш Дастурини (ПҚ-2698 26. 12. 2016 й. ) амалга ошириш натижалари, шунингдек маҳаллий корхоналарда импорт маҳсулотларини маҳаллийлаштиришнинг асосий вазифалари.
3.  2018 йилги асосий ижтимоий-иқтисодий кўрсаткичлар прогнозини ишлаб чиқиш бўйича ташкилий чора-тадбирлар тўғрисида.

Порядок обсуждения вопросов на расширенном заседании коллегии
Повестка дня: «Об итогах социально-экономического развития республики за I квартал 2017 года, первоочередных задачах министерства по обеспечению дальнейшего устойчивого развития отраслей, сфер экономики и территорий республики в 2017 году».
Темы для обсуждения:
1. О мерах по укреплению исполнительской дисциплины в системе Министерства экономики Республики Узбекистан в соответствии с задачами определенными Постановлением Президента Республики Узбекистан №ПП-2881 от 11 апреля 2017 года «О персональной ответственности Государственных советников Президента Республики Узбекистан, руководителей Кабинета Министров и его комплексов, органов государственного и хозяйственного управления, а также хокимиятов всех уровней за эффективное и результативное исполнение актов и поручений Президента Республики Узбекистан, а также за укрепление исполнительской дисциплины»;
2. О задачах Министерства экономики Республики Узбекистан, территориальных и подведомственных подразделений по безусловной и своевременной реализации Постановления Президента Республики Узбекистан №ПП-2840 от 16 марта 2017 г. «О мерах по организации деятельности территориальных управлений Министерства экономики Республики Узбекистан»;
2.1. О результатах реализации Программ социально-экономического развития территорий, а также задачах на I полугодие и в целом в 2017 году.
2.2. О задачах Министерства экономики Республики Узбекистан и его подразделений по обеспечению деятельности созданных малых промышленных зон.
2.3. О результатах реализации Программы локализации производства готовой продукции, комплектующих изделий и материалов на 2015-2019 годы (ПП-2298 от
11.02.2015 г.), а также задачах по локализации импортируемых материалов, комплектующих и оборудования на отечественных предприятиях.
3. Об организационных мерах по разработке прогнозов основных социально-экономических показателей на 2018 год.