2017 йил 17 апрель куни Ўзбекистон Республикаси Марказий сайлов комиссиясининг мажлиси бўлиб ўтди. Уни Комиссия раиси М.Абдусаломов бошқарди.
Мажлисда А.Бабабековнинг халқ депутатлари Жиззах вилояти Кенгаши депутати ваколати тугатилганлиги муносабати билан унинг Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати аъзоси ваколати муддатидан илгари тугатиш тўғрисида қарор қабул қилинди.
Шунингдек, Комиссия аъзолари 50-Регистон сайлов округидан сайланган депутат Марҳабба Ғафурова ҳамда 85-Чиноз сайлов округидан сайланган депутат Одилжон Таджиев бошқа ишга ўтганликлари муносабати билан уларнинг парламент қуйи палатаси депутатлари ваколатларини муддатидан илгари тугатиш тўғрисида ҳам қарор қабул қилинди.

17 апреля 2017 года состоялось заседание Центральной избирательной комиссии Республики Узбекистан, которое вел председатель Комиссии М.Абдусаломов.
На заседании принято постановление о досрочном прекращении полномочий члена Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан А.Бабабекова в связи с прекращением его полномочий депутата Джизакского областного Кенгаша народных депутатов.
Также члены Комиссии приняли постановление о досрочном прекращении полномочий депутатов нижней палаты парламента: Мархаббы Гафуровой, избранной от Регистанского избирательного округа № 50, и Одилжона Таджиева, избранного от Чиназского избирательного округа № 85, в связи с их переходом на другую работу.