Халқ қабулхоналарига халқнинг ишончи ортмоқда
Шавкат Мирзиёев Ўзбекистон Республикаси Президентининг Самарқанд вилоятидаги Халқ қабулхонасини бориб кўрди. Фуқаролар ва ходимлар учун яратилган шароитларни кўздан кечирди.
Ушбу қабулхонада иш жараёни замонавий ахборот технологиялари асосида йўлга қўйилган. Фуқароларни қабул қилиш, мурожаатларни кўриб чиқиш ва ҳал этиш учун зарур қулайликлар яратилган. Қабулхона Самарқанд шаҳри, Даҳбед кўчаси, 32-уйда жойлашган.
Президентимиз Халқ қабулхоналари халқ билан мулоқот учун эркинлик ва қулайлик яратгани, энди асосий эътиборни одамларни рози қилишга қаратиш зарурлигини таъкидлади.

Доверие народа к Народным приемным растет
Шавкат Мирзиёев посетил Народную приемную Президента Республики Узбекистан в Самаркандской области, ознакомился с созданными в ней условиями для граждан и работников.
Работа в приемной организована на основе современных информационных технологий. Созданы необходимые условия для приема граждан, рассмотрения обращений и принятия решений по ним. Приемная расположена по адресу: город Самарканд, улица Дахбед, дом №32.
Президент нашей страны отметил, что народные приемные стали действенным и удобным средством диалога с народом, теперь основное внимание необходимо уделить тому, чтобы люди были довольны их работой.