Ўзбекистон Халқ демократик партияси Тошкент вилояти кенгашининг йиғилиши бўлиб ўтди.
Кенгаш раиси М.Дархонов ва бошқалар Президентимиз Шавкат Мирзиёевнинг жорий йил 7 февралдаги фармони билан тасдиқланган 2017-2021 йилларда Ўзбекистон Республикасини ривожлантиришнинг бешта устувор йўналиши бўйича Ҳаракатлар стратегияси ҳамда “Халқ билан мулоқот ва инсон манфаатлари йили” Давлат дастури ижросидан келиб чиқиб, партия ташкилотлари ва депутатлик бирлашмалари фаолиятини янада кучайтириш, давлат ва жамият қурилишини такомиллаштиришга йўналтирилган демократик ислоҳотларни чуқурлаштириш, мамлакатни модернизация қилишда партия ташкилотларининг фаол иштирокини таъминлаш муҳим аҳамият касб этишини таъкидлади.
Ҳаракатлар стратегиясидаги давлат ва жамият қурилишини такомиллаштириш, қонун устуворлигини таъминлаш ва суд-ҳуқуқ тизимини ислоҳ қилиш, иқтисодиётни янада ривожлантириш ва либераллаштириш, ижтимоий соҳани ривожлантириш, хавфсизлик, миллатлараро тотувлик ва диний бағрикенгликни таъминлаш, ўзаро манфаатли ва амалий руҳдаги ташқи сиёсат юритиш йўналишлари бўйича белгиланган вазифалар партия ташкилотлари ва депутатлик бирлашмалари олдига катта масъулият юклайди.
– Аҳолининг бандлиги ва реал даромадларини кўпайтириш, ижтимоий ҳимоя ва соғлиқни сақлаш тизимини такомиллаштириш, хотин-қизларнинг ижтимоий-сиёсий фаоллигини ошириш, таълим ва фан соҳасини ривожлантириш, ёшларга оид давлат сиёсатини амалга ошириш бўйича аниқ вазифалар белгилаб олинди, – дейди Ўзбекистон Халқ демократик партияси Тошкент вилояти кенгаши раиси ўринбосари Ш.Қутлимуродов. – Бунда партия ташкилотлари қошидаги “Жамоатчилик қабулхоналари” фаолиятини янада такомиллаштириш, Ўзбекистон Халқ демократик партиясининг 2015-2019 йилларга мўлжалланган амалий ҳаракат дастурининг жорий йилда амалга ошириш режалаштирилган бандлари ижросини таъминлаш бўйича тавсиялар берилди.
Йиғилишда давлат бошқаруви органлари томонидан қабул қилинаётган қарорлар ижросини таъминлаш, партия фаолияти ва электорати манфаатларига дахлдор бўлган қатор долзарб муаммоларни ўрганиш ва ҳал этиш каби қатор масалалар муҳокама қилинди.

Определены задачи на будущее
Председатель совета М.Дархонов и другие отметили, что в выполнении Стратегии действий по пяти приоритетным направлениям развития Республики Узбекистан в 2017-2021 годах, утвержденной Указом Президента нашей страны Шавката Мирзиёева от 7 февраля текущего года, и Государственной программы "Год диалога с народом и интересов человека" особое значение имеет активизация взаимодействия партийных организаций с депутатскими объединениями в целях совершенствования государственного и общественного строительства, модернизации страны.
Намеченные в Стратегии действий задачи по обеспечению верховенства закона и реформированию судебно-правовой системы, дальнейшему развитию и либерализации экономики, развитию социальной сферы, обеспечению безопасности, межнационального согласия и религиозной толерантности, осуществлению взвешенной, взаимовыгодной и конструктивной внешней политики возлагают большую ответственность на партийные организации и депутатские объединения.
– Определены конкретные задачи по обеспечению занятости и повышению реальных доходов населения, совершенствованию системы социальной защиты и здравоохранения, повышению общественно-политической активности женщин, развитию сферы образования и науки, реализации молодежной политики, – говорит заместитель председателя Ташкентского областного совета НДПУ Ш.Кутлимуродов. – Были даны рекомендации по дальнейшему совершенствованию деятельности общественных приемных при партийных организациях, обеспечению исполнения программы практических действий Народно-демократической партии Узбекистана.