26 февраль куни Тошкентда "Ўзбекистонда тўқимачилик ва сув таъминоти: Германия-Ўзбекистон ҳамкорлигининг имкониятлари ва истиқболлари" мавзуида форум бўлиб ўтади
26 февраль куни соат 09:00да «Wyndham Tashkent» меҳмонхонасида "Ўзбекистонда тўқимачилик ва сув таъминоти: Германия-Ўзбекистон ҳамкорлиги имкониятлари ва истиқболлари" мавзуида форум ўтказиш режалаштирилган. Мазкур тадбир немис корхоналари делегациясининг ишбилармонлик ташрифи доирасида ташкил этилмоқда.
Мазкур форумда машинасозлик, тўқимачилик ва тикувчилик саноати ускуналарини ишлаб чиқарувчи, шунингдек технологик сувдан фойдаланиш ечимлари соҳаларида фаолият юритувчи 6 та етакчи немис компаниялар иштирок этиши кутилмоқда. Иштирокчилар рўйхати билан бу ерда танишишингиз мумкин.
Ўзбекистонда тўқимачилик саноати ва сув хўжалиги соҳасидаги лойиҳаларни ривожлантириш ва амалга ошириш учун яратилган шарт-шароитларни муҳокама қилиш, форумнинг асоссий мавзуси этиб белгиланган.
Шунингдек, форум давомида немис компаниялари вакилларининг фаолияти тўғрисида тақдимотлар ўтказилади. Форум дастурини юклаб олиш.
Биз манфаатдор ишбилармон доираларни Германиянинг етакчи компаниялари билан музокараларда қатнашишга таклиф қиламиз. Рўйхатдан ўтиш учун қуйидаги рақам ёки электрон почта манзилига мурожат қилишингиз мумкин: +998 94 677 5775, Raykhon.Kasimova@ahk-za.kz.

В Ташкенте состоится Форум «Текстиль и водоснабжение в Узбекистане: возможности и перспективы немецко-узбекского сотрудничества»
26 февраля в 09:00 в гостинице «Wyndham Tashkent» состоится форум «Текстиль и водоснабжение в Узбекистане: возможности и перспективы немецко-узбекского сотрудничества». Данное мероприятие проводится в рамках делового визита делегации немецких предприятий из области текстильной промышленности и водного хозяйства и др.
На форуме примут участие 6 ведущих немецких компаний, занятых в сфере машиностроения и производства промышленного оборудования для текстильной и швейной промышленности, а также решений в применении технологической воды.  Со списком участников можно ознакомиться здесь.
Основной тематикой форума станут обсуждение рамочных условий для внедрения и реализации проектов в сфере текстильной промышленности и водного хозяйства в Узбекистане.
Также в ходе форума запланированы проведение презентаций о деятельности представителей немецких компаний-участников делегации. Скачать программу форума
Приглашаем заинтересованных деловых кругов принять участие на переговорах с немецкими компаниями. Регистрация по телефону или эл. почте: +998 94 677 5775, Raykhon.Kasimova@ahk-za.kz.