28 май соат 10:00 да Hyatt Regency Tashkent меҳмонхонасининг Regency Ballroom анжуманлар залида Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрацияси ҳузуридаги Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлиги ташаббуси билан “Оммавий ахборот воситалари соҳаларида миллий қонунчиликни янада такомиллаштиришнинг долзарб масалалари” мавзусида республика анжумани бўлиб ўтади.
Асосий мақсад – мамлакатнинг сиёсий ва ижтимоий-иқтисодий ривожланишида оммавий ахборот воситаларининг ролини кучайтириш, давлат идоралари фаолияти шаффофлигини таъминлаш, давлат хизматчиларида очиқлик, ОАВ билан ошкора муносабатда бўлиш маданиятини шакллантиришдан иборат.
Тадбирда Ўзбекистон Республикаси Қонунчилик палатаси депутатлари ва Олий Мажлис Сенати аъзолари, давлат идоралари ҳамда Ўзбекистонда аккредитациядан ўтган дипломатик ва халқаро ваколатхоналар раҳбарлари, шунингдек, ОАВ вакиллари иштирок этади.

28 мая в 10:00 в конференц-зале Regency Ballroom гостиницы Hyatt Regency Tashken по инициативе Агентства информации и массовых коммуникаций при Администрации Президента Республики Узбекистан состоится республиканская конференция на тему: «Актуальные вопросы дальнейшего совершенствования национального законодательства в сфере СМИ».
Основная цель – усиление роли средств массовой информации в политическом и социально-экономическом развитии страны, обеспечении открытости деятельности государственных органов, формирование у государственных служащих навыков культуры открытого, публичного взаимодействия со средствами массовой информации.
В мероприятии примут участие депутаты Законодательной палаты и члены Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан, руководители государственных органов, диппредставительств и международных организаций, аккредитованных в стране, представители СМИ.