Абдухакимов Азиз Абдукахарович Ўзбекистон Республикаси Бош вазирининг ўринбосари лавозимига тасдиқланди
2018-06-01
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2018 йил 28 майдаги ПФ-5450 сонли фармонига мувофиқ Абдухакимов Азиз Абдукахарович Ўзбекистон Республикаси Бош вазирининг ўринбосари - Таълим, соғлиқни сақлаш, жисмоний тарбия, спорт ва туризм масалалари комплекси раҳбари лавозимига тасдикланди, шу муносабат билан Ўзбекистон Республикаси Туризмни ривожлантириш давлат қўмитаси раиси лавозимидан озод этилди.

15:11:39 (GMT+5)    26.04.2025
Abdukhakimov Aziz Abdukakharovich was approved for the position Deputy Prime Minister of the Republic of Uzbekistan
2018-06-01
In accordance with Presidential Decree PD-5450 adopted on May 28, 2018, Abdukhakimov Aziz Abdukakharovich was approved for the position Deputy Prime Minister of the Republic of Uzbekistan - Head of the Complex for education, health, physical culture, sports and tourism, due to this relieved the post of the chairman of State Committee of the Republic of Uzbekistan on development of tourism.