Мубин Мухитдинович Мирзаев Ўзбекистон Республикаси Иқтисодиёт вазирининг биринчи ўринбосари лавозимига тайинланди
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2017 йил 14 августдаги ПФ-3205-сон фармонига мувофиқ Мубин Мухитдинович Мирзаев Ўзбекистон Республикаси Иқтисодиёт вазирининг макроиқтисодий сиёсат, базавий тармоқларни ривожлантириш ва халқаро молия институтлари билан ишлаш масалалари бўйича биринчи ўринбосари лавозимига тайинланди, шу муносабат билан Ўзбекистон Республикаси Молия вазири ўринбосари лавозимидан озод этилди.

Мирзаев Мубин Мухитдинович назначен на должность первого заместителя министра экономики Республики Узбекистан
В соответствии с Постановлением Президента Республики Узбекистан от 14 августа 2017 года №ПП-3205 Мирзаев Мубин Мухитдинович назначен на должность первого заместителя министра экономики Республики Узбекистан по вопросам макроэкономической политики, развития базовых отраслей и работе с международными финансовыми организациями, освободив его от должности заместителя министра финансов Республики Узбекистан.